LEAVES OF HOPE PRODUCTIONS INC. (Corporation# 8362025) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 30, 2012.
| Corporation ID | 8362025 |
| Business Number | 835308446 |
| Corporation Name | LEAVES OF HOPE PRODUCTIONS INC. |
| Registered Office Address |
642 Aberfoyle Circle Kanata ON K2K 3R3 |
| Incorporation Date | 2012-11-30 |
| Dissolution Date | 2015-09-28 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Robert Borowski | 642 Aberfoyle Circle, Kanata ON K2K 3R3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2012-11-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2012-11-30 | current | 642 Aberfoyle Circle, Kanata, ON K2K 3R3 |
| Name | 2012-11-30 | current | LEAVES OF HOPE PRODUCTIONS INC. |
| Status | 2015-09-28 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-05-01 | 2015-09-28 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2012-11-30 | 2015-05-01 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-09-28 | Dissolution | Section: 212 |
| 2012-11-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Scorpio Design Group Inc. | 642 Aberfoyle Circle, Kanata, ON K2K 3R3 | 2017-01-01 |
| Mosaiglass Inc. | 642 Aberfoyle Circle, Kanata, ON K2K 3R3 | 2018-08-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9416587 Canada Inc. | 640 Aberfoyle Circle, Kanata, ON K2K 3R3 | 2015-08-24 |
| Kostboro Inc. | 642 Aberfoyle Cir., Kanata, ON K2K 3R3 | 2012-10-15 |
| Huts & Homes Inc. | 622 Aberfoyle Circle, Kanata, ON K2K 3R3 | 2008-09-05 |
| Mawiel PCb Design Inc. | 558 Aberfoyle Circle, Ottawa, ON K2K 3R3 | 2006-01-04 |
| 3688313 Canada Inc. | 624 Aberfoyle Circle, Kanada, ON K2K 3R3 | 1999-11-30 |
| Fralcoma Ltd. | 628 Aberfoyle Circle, Kanata, ON K2K 3R3 | 1982-06-10 |
| 3688330 Canada Inc. | 624 Aberfoyle Circle, Ottawa, ON K2K 3R3 | 1999-11-30 |
| 3688348 Canada Inc. | 624 Aberfoyle Circle, Ottawa, ON K2K 3R3 | 1999-11-30 |
| Name | Address |
|---|---|
| Robert Borowski | 642 Aberfoyle Circle, Kanata ON K2K 3R3, Canada |
| City | Kanata |
| Post Code | K2K 3R3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Saving Hope I Productions Inc. | 145 King St. East, 3rd Floor, Toronto, ON M5C 2Y7 | 2011-01-21 |
| Hope Island Productions Limited | 355 Burrard Street, Suite 1900, Vancouver, BC V6C 2G8 | 1999-03-01 |
| Den of Leaves Inc. | 501-321 Water Street, Vancouver, BC V6B 1B8 | 2018-08-27 |
| 12115905 Canada Inc. | 4 Leaves Terrace, Toronto, ON M8Y 4H3 | 2020-06-09 |
| Leaves Transportation Inc. | 80-44 Chester Le Blvd, Toronto, ON M1W 2M8 | 2019-04-05 |
| Accuspeed Aviation Inc. | 35 Leaves Terrace, Etobicoke, ON M8Y 4H4 | 2020-04-02 |
| Eastern Golden Co. Ltd. | 4 Leaves Terrace, Toronto, ON M8Y 4H3 | 2012-09-13 |
| Maple Leaves Forever Foundation | 310-33 Delisle Ave., Toronto, ON M4V 3C7 | 2016-11-17 |
| Peace Leaves Inc. | 905-215 Fort York Blvd, Toronto, ON M5V 4A2 | 2014-03-22 |
| Leaves Organics E-mercantile Inc. | 352 Rainbow Falls Way, Chestermere, AB T1X 1W5 | 2011-04-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on LEAVES OF HOPE PRODUCTIONS INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.