Gestion MarГ© Inc. (Corporation# 7808160) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 17, 2011.
| Corporation ID | 7808160 |
| Business Number | 820097400 |
| Corporation Name | Gestion MarГ© Inc. |
| Registered Office Address |
1553, Rang St-pierre Ste-Г‰lizabeth QC J0K 2J0 |
| Incorporation Date | 2011-03-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Mario Houle | 1553, rang St-Pierre, Ste-Élisabeth QC J0K 2J0, Canada |
| Renée Fafard | 1553, rang St-Pierre, Ste-Élisabeth QC J0K 2J0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2011-03-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2011-03-17 | current | 1553, Rang St-pierre, Ste-Г‰lizabeth, QC J0K 2J0 |
| Name | 2011-03-17 | current | Gestion MarГ© Inc. |
| Status | 2011-03-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2011-03-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2019-07-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-08-22 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-06-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 1553, rang St-Pierre |
| City | Ste-Г‰lizabeth |
| Province | QC |
| Postal Code | J0K 2J0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6317537 Canada Inc. | 3000, Chemin Saint-pierre, Sainte-elisabeth, QC J0K 2J0 | 2004-12-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| La ForestiГЁre Sylvestre De Berthier Inc. | 620, Rue De Frontenac, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2020-12-01 |
| Ebi Latam Inc. | 670 Rue De Montcalm, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2020-10-21 |
| Transport Éric HÉlie Inc. | 500, Rivière Bayonne Sud, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2019-06-11 |
| Centre De L'immigrant Roumain Au Canada (c.e.r.c) | 300 Rang Sainte PhilomГЁne, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2019-01-07 |
| 10927538 Canada Inc. | 300, Rang De La RiviГЁre-bayonne Nord, Sainte-geneviГЁve-de-berthier, QC J0K 1A0 | 2018-08-01 |
| Pangea Foods Inc. | 300 Rang Sainte-philomГЁne, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2018-06-05 |
| Education Innovation Association | 480 Rue Montcalm, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2018-03-08 |
| 10086584 Canada Inc. | 891, Rue Saint-viateur, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2017-03-01 |
| Agrilogy Inc. | 752 Grande Cote, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2017-02-15 |
| Г‰cole De Danse GravitГ© Inc. | 1081 Rue De Frontenac, Berthierville, QC J0K 1A0 | 2016-06-30 |
| Find all corporations in postal code J0K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Mario Houle | 1553, rang St-Pierre, Ste-Élisabeth QC J0K 2J0, Canada |
| Renée Fafard | 1553, rang St-Pierre, Ste-Élisabeth QC J0K 2J0, Canada |
| City | Ste-Г‰lizabeth |
| Post Code | J0K 2J0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion MarÉe Inc. | 447 Rue Pierre, Ste-marie-madeleine, QC J0H 1S0 | 1992-03-24 |
| Gestion Robert Lauzon Inc. | 1319 Rue Des Grandes-marГ©es, QuГ©bec, QC G1Y 2S9 | 2008-05-29 |
| MarÉnic Inc. | 454 Rue Ridge, Hudson Heights, QC J0P 1J0 | 2005-12-15 |
| Telavada, Inc. | 1299, Rue Des Grandes-marÉes, QuÉbec, QC G1Y 2S9 | 2005-08-17 |
| 6545611 Canada Inc. | MarГ©chal, Longueuil, QC J4L 2C5 | 2006-03-29 |
| 3820785 Canada Inc. | 388 MarÉchal, Longueuil, QC J4L 2C3 | 2000-10-12 |
| MarГ€se Canada Inc. | 16070,bd Henri Bourassa, QuГ©bec, QuГ©bec, QC G1G 3Z8 | 2003-04-09 |
| 3439631 Canada Inc. | 31 MarÉchal, St-jacques, QC J0K 2R0 | 2000-02-25 |
| 11373072 Canada Inc. | 541, Chemin MarГ§elais, Lac-simon, QC J0V 1E0 | 2019-04-24 |
| Aux Joyeux DГ©lices Inc. | 4777, Rue MarГ©chal, Sherbrooke, QC J1N 0W5 | 2014-11-27 |
Please comment or provide details below to improve the information on Gestion MarГ© Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.