SIDERAL INFORMATIQUE INC. (Corporation# 772771) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 8, 1978.
| Corporation ID | 772771 |
| Corporation Name |
SIDERAL INFORMATIQUE INC. SIDERAL COMPUTER INC. |
| Registered Office Address |
1003 Gallilee St-bruno De Montarville QC J3V 3W5 |
| Incorporation Date | 1978-11-08 |
| Dissolution Date | 1982-05-25 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 2 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| DUNN ROGER | 1003 GALINEE, ST-BRUNO QC J3V 3W5, Canada |
| BONNAUD GEORGES | 260 RUE VARRY, ST-LAURENT QC , Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1978-11-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1978-11-07 | 1978-11-08 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1978-11-08 | current | 1003 Gallilee, St-bruno De Montarville, QC J3V 3W5 |
| Name | 1978-11-08 | current | SIDERAL INFORMATIQUE INC. |
| Name | 1978-11-08 | current | SIDERAL COMPUTER INC. |
| Status | 1982-05-25 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1978-11-08 | 1982-05-25 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1982-05-25 | Dissolution | |
| 1978-11-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 1003 GALLILEE |
| City | ST-BRUNO DE MONTARVILLE |
| Province | QC |
| Postal Code | J3V 3W5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Simplichord Editions Inc. | 1003 Reu Galinee, St-bruno De Montarville, QC J3V 3W5 | 1984-11-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion M.s.j. Inc. | 3217 Rue De L'hamamelis, St-bruno, QC J3V 0A3 | 2015-07-14 |
| Tube4 Conveyor Inc. | 3172 Rue Hamamelis, St-bruno De Montarville, QC J3V 0A3 | 2014-09-24 |
| 6363938 Canada Inc. | 3162 Rue De L'hamamГ€lis, St Bruno, QC J3V 0A3 | 2005-03-16 |
| Les Placements Yves Baillargeon Ltee | 3305, Rue De L'aronia, Saint-bruno-de-montarville, QC J3V 0A4 | 1980-05-12 |
| Sokologistik Inc. | 3010, Rue Du Gadelier, Saint-bruno, QC J3V 0A5 | 2013-08-28 |
| Camapro Services Inc. | 3141, Rue Du Gadelier, Saint-bruno, QC J3V 0A5 | 2008-08-22 |
| 6798641 Canada Inc. | 3081 Rue Du Gadelier, Saint-bruno, QC J3V 0A5 | 2007-06-29 |
| Camapro Solutions Inc. | 3141 Rue Du Gadelier, Saint Bruno, QC J3V 0A5 | 2006-11-30 |
| Virtual Eye Care Md Inc. | 3200 Blv. De Boucherville, St-bruno, QC J3V 0A5 | 2006-06-07 |
| Virtual Eyes Md Inc. | 3200 Blv. De Bourcheville, St. Bruno, QC J3V 0A5 | 2006-04-21 |
| Find all corporations in postal code J3V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| DUNN ROGER | 1003 GALINEE, ST-BRUNO QC J3V 3W5, Canada |
| BONNAUD GEORGES | 260 RUE VARRY, ST-LAURENT QC , Canada |
| City | ST-BRUNO DE MONTARVILLE |
| Post Code | J3V3W5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sideral Inc. | 548 Rue De La Manicougan, Repentigny, QC J5Y 0J4 | 2007-06-01 |
| Computer - I.m.a.g.e. Inc. | 693 Rue Provencal, Repentigny, QC | 1979-08-24 |
| S.o.s. Informatique Corporation | 800 Rue Cherrier, Montreal, QC | 1978-12-27 |
| Systemes D'informatique N S S Inc. | 135 Sussex, Dollard Des Ormeaux, QC H9G 2L5 | 1983-01-27 |
| Informatique C.f.w. Computer Systems Ltd./ltee | 70 Delisle, Suite 702, Toronto, ON | 1975-05-02 |
| R.e.o. Computer Systems Inc. | 98 Meridian, Kirkland, QC H9H 4E2 | 1984-07-26 |
| Rka Conseillers En Informatique Inc. | 132 Flamingo Drive, Beaconsfield, QC H9W 2T2 | 1999-01-25 |
| Produits D'informatique Ttx Inc. | 135 Lindsay, Dorval, QC H9P 2S6 | 1986-03-13 |
| The 3gc Computer Group Inc. | 361 Florence, Otterburn Park, QC J3H 5C1 | 1995-09-11 |
| Ttk Conseillers En Informatique Inc. | 3434 Prud'homme, #2, Montreal, QC H3A 2H4 | 1989-12-21 |
Please comment or provide details below to improve the information on SIDERAL INFORMATIQUE INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.