Cindrella Pharmaceutical INC. (Corporation# 7701276) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 15, 2010.
| Corporation ID | 7701276 |
| Business Number | 843013517 |
| Corporation Name | Cindrella Pharmaceutical INC. |
| Registered Office Address |
4565 Gladebrook Cres Mississauga ON L5V 1E6 |
| Incorporation Date | 2010-11-15 |
| Dissolution Date | 2013-09-14 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Michael Sayed Narous | 4565 Gladebrook Cres, Mississauga ON L5V 1E6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-11-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2010-11-15 | current | 4565 Gladebrook Cres, Mississauga, ON L5V 1E6 |
| Name | 2010-11-15 | current | Cindrella Pharmaceutical INC. |
| Status | 2013-09-14 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2013-04-17 | 2013-09-14 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2010-11-16 | 2013-04-17 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2013-09-14 | Dissolution | Section: 212 |
| 2010-11-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 4565 Gladebrook Cres |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5V 1E6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| The Personnel Link Group Inc. | 4565 Gladebrook Cres, Mississauga, ON L5V 1E6 | 2011-06-14 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Reppable Technologies Inc. | 4549 Gladebrook Crescent, Mississauga, ON L5V 1E6 | 2020-05-05 |
| 11644530 Canada Inc. | 4600 Gladebrook Crescent, Mississauga, ON L5V 1E6 | 2019-09-24 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10442518 Canada Inc. | 609-810 Scollard Court, Mississauga, ON L5V 0A4 | 2017-10-10 |
| 9897224 Canada Inc. | 5390 Terry Fox Way Unit 7, Mississauga, ON L5V 0A5 | 2016-09-07 |
| 9479899 Canada Inc. | 12-5380 Terry Fox Way, Speedwell Street, Mississauga, ON L5V 0A5 | 2015-10-19 |
| Desishamiana Halal Restaurant Inc. | 816 Britannia Road West Unit 101, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-12-19 |
| Ms Bian Health Incorporated | 808 Britannia Road West, Unit 204, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2016-03-31 |
| Principia Learning Inc. | 808 Britannia Road West, Unit 207, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-01-01 |
| 11209663 Canada Ltd. | 808 Britannia Road West, Unit 228, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-01-21 |
| 11216511 Canada Inc. | 808 Britannia Road West, Unit 226, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-01-24 |
| 10547573 Canada Inc. | 808 Britannia Road West, Suite 209, Mississauga, ON L5V 0A7 | 2017-12-19 |
| Ludus Cafe Corporation | 808 Britannia Rd West, Suite 212, Mississauga, ON L5V 0A7 | 2015-01-15 |
| Find all corporations in postal code L5V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Michael Sayed Narous | 4565 Gladebrook Cres, Mississauga ON L5V 1E6, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5V 1E6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ay Pharmaceutical Inc. | 7 Sandfield Rd, Toronto, ON M3B 2B5 | 2018-06-08 |
| Edward Pharmaceutical Inc. | 332 Leiterman Dr, Milton, ON L9T 8E7 | 2014-05-29 |
| Xiuzheng Pharmaceutical Inc. | 50 Sandhurst Cir, Toronto, ON M1S 3N7 | 2016-12-14 |
| Ts Pharmaceutical Ltd. | 597 Water Street, Simcoe, ON N3Y 4K1 | 2020-01-22 |
| Yiling Pharmaceutical (canada) Ltd. | 720 16 Ave Nw, Calgary, AB T2M 0J8 | 2020-06-09 |
| Medflora Pharmaceutical Inc. | 2060 Concord Ave, Coquitlam, BC V3K 5S9 | 2018-05-03 |
| Global Health Pharmaceutical Inc. | 764 Stonebridge Ave, Mississauga, ON L5V 2K9 | 1999-12-20 |
| Abc Services Pharmaceutiques Inc. | 2905 Rue De Celles, QuÉbec, QC G2C 1W7 | 2009-12-29 |
| Sharobeem Pharmaceutical Inc. | 123 Woodsage Crescent, Winnipeg, MB R3X 0C7 | 2010-08-25 |
| Laila Pharmaceutical Inc. | 3362 Sunlight St, Mississauga, ON L5M 0G9 | 2014-05-29 |
Please comment or provide details below to improve the information on Cindrella Pharmaceutical INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.