RMN Consulting Services Ltd. (Corporation# 7700873) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 15, 2010.
| Corporation ID | 7700873 |
| Business Number | 838361608 |
| Corporation Name | RMN Consulting Services Ltd. |
| Registered Office Address |
16 Olsen Dr Toronto ON M3A 3J2 |
| Incorporation Date | 2010-11-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Mihaela Hudescu | 16 Olsen Dr, Toronto ON M3A 3J2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-11-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2010-11-15 | current | 16 Olsen Dr, Toronto, ON M3A 3J2 |
| Name | 2010-11-15 | current | RMN Consulting Services Ltd. |
| Status | 2010-11-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2010-11-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-12-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2019-01-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-12-29 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sirius Information Systems Inc. | 16 Olsen Dr, Toronto, ON M3A 3J2 | 2002-01-29 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Can Tabloid Limited | 8 Olsen Drive, Toronto, ON M3A 3J2 | 2014-06-12 |
| Jd Consulting Services Ltd. | 16 Olsen Drive, Toronto, ON M3A 3J2 | 2010-10-08 |
| Hude's Enterprises Ltd. | 16 Olsen Drive, Toronto, ON M3A 3J2 | 2018-01-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Golden Age Celebration | 18 Valley Woods Road, Unit 1013, North York, ON M3A 0A1 | 2020-07-05 |
| Diobiotech Inc. | 901 - 18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-09-19 |
| 10953393 Canada Inc. | 310-18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-08-20 |
| 10862908 Canada Inc. | Ph306 - 18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-06-29 |
| 10610224 Canada Inc. | 517-18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-01-31 |
| 8156832 Canada Inc. | 408-18 Valley Woods Road, Northyork, ON M3A 0A1 | 2012-04-02 |
| Trattoria 328 Inc. | Ph 201 - 18 Valley Woods Rd, North York, ON M3A 0A1 | 2008-09-05 |
| Uga Project Solutions Inc. | 18 Valley Woods Road, Suite 1008, Toronto, ON M3A 0A1 | 2010-01-05 |
| Innate Media Group Inc. | 18 Valley Woods Road, P. H. 103, Toronto, ON M3A 0A1 | 2011-10-31 |
| Steam Pros Canada Inc. | 18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2015-07-20 |
| Find all corporations in postal code M3A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Mihaela Hudescu | 16 Olsen Dr, Toronto ON M3A 3J2, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M3A 3J2 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Toronto |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Pli Wojing Consulting Services IncorporÉe | 922 Rossburn Cres., Ottawa, ON K2J 0G3 | 2011-06-09 |
| Ms Archdeep Consulting Services Ltd. | 15424 84 Avenue Northwest, Edmonton, AB T5R 3L4 | |
| Services Conseils Cl Philanthropique Inc. | 37 Avenue Holton, Westmount, QC H3Y 2E9 | 2012-11-05 |
| Services De Consultation Formatel Consulting Services Inc. | 2000-600, Rue De La Gauchetière Ouest, MontrÉal, QC H3B 4L8 | 1998-03-11 |
| Kimball Weeks Consulting Services Inc. | 77 Creekside Drive, Stratford, PE C1B 2X1 | |
| Iao Actuarial Consulting Services Inc. | 20 Bay Street, Toronto, ON M5J 2N9 | 2001-02-14 |
| Services Conseil M3o Inc. | 2090, Rue Jacques-lemoyne, Varennes, QC J3X 1E2 | 2012-04-24 |
| Fci Services Conseils Inc. | 432 Avenue Clarke, Westmount, QC H3Y 3C6 | 1996-11-29 |
| Services De Consultation En Affaires R.o.i. Ltee | P.o.box 188, Montreal 304, QC | 1966-11-14 |
| Rhr Services Conseils Inc. | 47 Rue FranГ§oise-langlois, MontrГ©al, QC H1A 5B5 | 2012-02-16 |
Please comment or provide details below to improve the information on RMN Consulting Services Ltd..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.