STARLING ROAD PRODUCTIONS INC. (Corporation# 7699115) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 26, 2010.
| Corporation ID | 7699115 |
| Business Number | 841417512 |
| Corporation Name |
STARLING ROAD PRODUCTIONS INC. PRODUCTIONS STARLING ROAD INC. |
| Registered Office Address |
16 Croissant Du RГ©gence Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot QC J7V 8N5 |
| Incorporation Date | 2010-11-26 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MICHAEL MOSCA | 16, DU REGENCE CRESCENT, NOTRE-DAME-DE-L'ILE-PERROT QC J7V 8N5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-11-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-05-09 | current | 16 Croissant Du RГ©gence, Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot, QC J7V 8N5 |
| Address | 2011-12-05 | 2016-05-09 | 5605 De GaspГ© Avenue, Suite 607, Montreal, QC H2T 2A4 |
| Address | 2010-11-26 | 2011-12-05 | 505, Sherbrooke Street East, Suite 2401, Montreal, QC H2L 4N3 |
| Name | 2011-11-10 | current | STARLING ROAD PRODUCTIONS INC. |
| Name | 2011-11-10 | current | PRODUCTIONS STARLING ROAD INC. |
| Name | 2010-11-26 | 2011-11-10 | 7699115 CANADA INC. |
| Status | 2010-11-26 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2011-11-10 | Amendment / Modification |
Name Changed. Section: 178 |
| 2010-11-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 16 Croissant du RГ©gence |
| City | Notre-Dame-de-l'ГЋle-Perrot |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 8N5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 4544196 Canada Inc. | 16 Croissant Du RГ©gence, Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot, QC J7V 8N5 | 2010-02-03 |
| 7024177 Canada Inc. | 16 Croissant Du RГ©gence, Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot, QC J7V 8N5 | 2008-08-08 |
| Musique Hybride Park Inc. | 16 Croissant Du RГ©gence, Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot, QC J7V 8N5 | 2010-06-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10792276 Canada Inc. | 4 Croissant Du RГ©gence, Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot, QC J7V 8N5 | 2018-05-21 |
| 9001344 Canada Inc. | 16 Crois. Du RГ©gence, Notre-dame-de-l'ГЋle-perrot, QC J7V 8N5 | 2014-08-27 |
| Promofilm Inc. | 16 Crois Du Regence, Notre-dame De Ile-perrot, QC J7V 8N5 | 2003-04-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MICHAEL MOSCA | 16, DU REGENCE CRESCENT, NOTRE-DAME-DE-L'ILE-PERROT QC J7V 8N5, Canada |
| City | Notre-Dame-de-l'ГЋle-Perrot |
| Post Code | J7V 8N5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Starling Papers Inc. | 565 Starling Avenue, Dorval, QC H9P 1V3 | 1983-03-02 |
| Shepherd 360! Corp. | 1770, Starling Road, Nanaimo, BC V9X 1H8 | 2003-01-31 |
| Starling Paving Ltd. | 9-334 Rutherford Road South, Brampton, ON L6W 3P5 | 2017-03-31 |
| Starling Road (djinn) Inc. | 5605 Avenue De GaspГ© Suite 607, MontrГ©al, QC H2T 2A4 | 2014-04-09 |
| Starling Road (play Mobil) Inc. | 5605 Avenue De GaspГ©, Suite 607, Montreal, QC H2T 2A4 | 2014-03-18 |
| Amk Trading Inc. | 310 Av. Starling, Dorval, QC H9S 2J9 | 2020-05-23 |
| K & R Inc. | 17 Starling Crescent, Stratford, PE C1B 2E5 | 2016-08-18 |
| San He Inc. | 57 Starling Crescent, Stratford, PE C1B 0L9 | 2017-10-10 |
| Pi-nel Controle Inc. | 325 Starling, Dorval, QC H9S 2J8 | 1979-04-12 |
| M&e Logistics Inc. | 104 Starling Blvd, Woodbridge, ON L4H 2T7 | 2016-08-16 |
Please comment or provide details below to improve the information on STARLING ROAD PRODUCTIONS INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.