7568037 Canada Inc. (Corporation# 7568037) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 3, 2010.
| Corporation ID | 7568037 |
| Business Number | 808742456 |
| Corporation Name | 7568037 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
150 Graydon Hall Dr #ph3 Toronto ON M3A 3B3 |
| Incorporation Date | 2010-06-03 |
| Dissolution Date | 2010-07-12 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Raj Chavali | 150 Graydon Hall Dr, #PH3, Toronto ON M3A 3B3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-06-03 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2010-06-03 | current | 150 Graydon Hall Dr, #ph3, Toronto, ON M3A 3B3 |
| Name | 2010-06-03 | current | 7568037 Canada Inc. |
| Status | 2010-07-12 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2010-06-03 | 2010-07-12 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2010-07-12 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2010-06-03 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8669325 Canada Inc. | 150 Graydon Hall Dr, Unit 2503, North York, ON M3A 3B3 | 2013-10-21 |
| 9670394 Canada Corp. | 150 Graydon Hall Dr, Unit 504, Toronto, ON M3A 3B2 | 2016-03-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Don Valley Software Inc. | 2504 - 150 Graydon Hall Dr, Toronto, ON M3A 3B3 | 2020-10-01 |
| 12335395 Canada Inc. | 1902-150 Graydon Hall Drive, North York, ON M3A 3B3 | 2020-09-11 |
| 12124718 Canada Inc. | 1202-150 Graydon Hall Drive, Toronto, ON M3A 3B3 | 2020-06-12 |
| Valueintel Corporation | 2205-150 Graydon Hall Drive, Toronto, ON M3A 3B3 | 2019-09-19 |
| Umairsana Corporation | 150 Graydon Hall Drive, Suite 2003, Toronto, ON M3A 3B3 | 2019-05-15 |
| Beauty By Debbie Martin Inc. | 2108- 150 Graydon Hall Drive, Toronto, ON M3A 3B3 | 2019-01-03 |
| 10572217 Canada Inc. | 2206-150 Graydon Hall Drive, Toronto, ON M3A 3B3 | 2018-01-08 |
| 10132063 Canada Inc. | 2403-150 Graydon Hall Drive, Toronto, ON M3A 3B3 | 2017-03-06 |
| Jb Chiropractic Inc. | 150 Graydon Hall Dr, Apt 2009, North York, ON M3A 3B3 | 2016-03-03 |
| 7524218 Canada Inc. | 2501-150 Graydon Hall Drive, North York, ON M3A 3B3 | 2010-04-12 |
| Find all corporations in postal code M3A 3B3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Raj Chavali | 150 Graydon Hall Dr, #PH3, Toronto ON M3A 3B3, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M3A 3B3 |
Please comment or provide details below to improve the information on 7568037 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.