Gobo international properties inc. (Corporation# 7565429) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 24, 2010.
| Corporation ID | 7565429 |
| Business Number | 802439067 |
| Corporation Name |
Gobo international properties inc. Les propriГ©tГ©s internationales Gobo inc. |
| Registered Office Address |
1032, Rue Joconde, Appartement 1 QuГ©bec QC G3K 2G5 |
| Incorporation Date | 2010-06-24 |
| Dissolution Date | 2016-04-24 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Michel Gauthier | 1032, rue de la Joconde, appartement 1, Québec QC G3K 2G5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-06-24 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2012-11-22 | current | 1032, Rue Joconde, Appartement 1, QuГ©bec, QC G3K 2G5 |
| Address | 2010-06-24 | 2012-11-22 | 196 Avenue St-michel, St-raymond, QC G3L 3W6 |
| Name | 2010-06-24 | current | Gobo international properties inc. |
| Name | 2010-06-24 | current | Les propriГ©tГ©s internationales Gobo inc. |
| Status | 2016-04-24 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-11-26 | 2016-04-24 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2010-07-16 | 2015-11-26 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2016-04-24 | Dissolution | Section: 212 |
| 2010-06-24 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2012 | 2012-06-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2011 | 2011-06-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 1032, rue Joconde, appartement 1 |
| City | QuГ©bec |
| Province | QC |
| Postal Code | G3K 2G5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wiperbladepro Inc. | 1167 Rue De L'etna, QuГ©bec, QC G3K 0A1 | 2016-11-25 |
| 8867461 Canada Inc. | 1108 Rue Etna, Val-bГ©laire, QC G3K 0A3 | 2014-04-25 |
| Les Entreprises Marc Theberge Inc. | 2530 Avenue De La Montagne Ouest, QuГ©bec, QC G3K 0A8 | 1982-03-12 |
| Naxos Trait D'union Inc. | 1927, De La Montagne Ouest, QuÉbec, QC G3K 0A9 | 1997-01-28 |
| 10496812 Canada Inc. | 1161, Rue De La Cadence, QuГ©bec, QC G3K 0C6 | 2017-11-15 |
| Dc Under Car Solutions Ltd. | 1266 Rue De L'Étrave, QuÉbec, QC G3K 0E8 | 2009-12-01 |
| Jmo Atelier Mobile Inc. | 1354 Rue De La CrГ©maillГЁre, QuГ©bec, QC G3K 0K1 | 2008-02-17 |
| Distributions Cool Dad Inc. | 1164, Rue Du Colombage, QuГ©bec, QC G3K 0K8 | 2015-05-25 |
| Les Aliments Mekibry Inc. | 1136 Rue Edison, QuГ©bec, QC G3K 0P6 | 2020-11-30 |
| 9803238 Canada Inc. | 102-1930, Rue De L'interlude, QuГ©bec, QC G3K 0R6 | 2016-06-22 |
| Find all corporations in postal code G3K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Michel Gauthier | 1032, rue de la Joconde, appartement 1, Québec QC G3K 2G5, Canada |
| City | QuГ©bec |
| Post Code | G3K 2G5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gobo International Trading Inc. | 1809-185 Bonis Ave, Scarborough, ON M1T 0A4 | 2019-03-08 |
| Human Gobo Inc. | 225 Rosemount Ave, 2nd Floor, Toronto, ON M6H 2N2 | 2007-07-03 |
| Les Gestions Gobo Inc. | Route 112, Black Lake, QC G0N 1A0 | 1978-09-13 |
| Marine Properties International Inc. | 1411 Peel Street, Suite 700, Montreal, QC H3A 1S5 | 2015-08-12 |
| Fleur De Lys International Properties Inc. | 478 Rue Mcgill, MontrГ©al, QC H2Y 2H2 | 2016-04-15 |
| Pro-jek Properties Inc. | 100 Rue PrÉvost, Boisbriand, QC J7G 2S2 | 2006-03-28 |
| Les PropriÉtÉs P.i.m.m. Inc. | 26 Chemin D'amour, Gatineau, QC J9J 1C2 | 2010-03-24 |
| PropriГ©tГ©s B&b 2017 Properties Inc. | 508 Rue Front, Gatineau, QC J9J 0K3 | 2017-09-11 |
| PropriГ©tГ©s N-dcv Inc. | 777 Robert-bourassa Blvd., Montreal, QC H3C 3Z7 | 1998-09-11 |
| Presidential Properties Inc. | 221 Magpie Street, Ottawa, ON K1T 0N4 | 2016-02-06 |
Please comment or provide details below to improve the information on Gobo international properties inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.