GESTION MADAME B INC. (Corporation# 7539614) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2010.
| Corporation ID | 7539614 |
| Business Number | 813995263 |
| Corporation Name | GESTION MADAME B INC. |
| Registered Office Address |
270, Rue De Rochefort Mascouche QC J7K 0K7 |
| Incorporation Date | 2010-04-30 |
| Dissolution Date | 2019-01-17 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Isabelle Beaucage | 270, rue de Rochefort, Mascouche QC J7K 0K7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2010-04-30 | current | 270, Rue De Rochefort, Mascouche, QC J7K 0K7 |
| Name | 2010-04-30 | current | GESTION MADAME B INC. |
| Status | 2019-01-17 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2010-04-30 | 2019-01-17 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-01-17 | Dissolution | Section: 210(3) |
| 2010-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2018 | 2017-06-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-05-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2016 | 2016-05-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Consultations Bismar Inc. | 322 Place De Rochefort, Mascouche, QC J7K 0K7 | 2006-02-10 |
| Alb Drawback Inc. | 322 Place De Rochefort, Mascouche, QC J7K 0K7 | 2004-07-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 137623 Canada Inc. | 4-260 Dalpe, Mascouche, QC J7K 0B2 | 1984-12-04 |
| Outflank Inc. | 615 Place Du Grand-hÉron, Mascouche, QC J7K 0B5 | 2019-09-04 |
| 7821794 Canada Inc. | 599 Place Du Grand HÉron, Mascouche, QC J7K 0B5 | 2011-03-30 |
| 3062783 Canada Inc. | 599, Place Du Grand-hГ©ron, Mascouche, QC J7K 0B5 | 1994-08-26 |
| 175730 Canada Inc. | 635 Place Du Grand-hГ©ron, Mascouche, QC J7K 0B5 | 1990-12-01 |
| Les Constructions Auger-ouellette Inc. | 599, Place Du Grand HГ©ron, Mascouche, QC J7K 0B5 | 1984-03-30 |
| Paradigme 2.0 Inc. | 366 Des Busards, Mascouche, QC J7K 0B6 | 2016-01-19 |
| 11592394 Canada Inc. | 425 Avenue De L'Г‰tang, Mascouche, QC J7K 0B8 | 2019-08-27 |
| Bolivier.net Inc. | 405, Ave. De L'etang, Mascouche, QC J7K 0B8 | 2006-10-10 |
| Logiciels Comptables Xl Inc. | 2404 Limoges, Mascouches, QC J7K 0B9 | 2014-10-02 |
| Find all corporations in postal code J7K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Isabelle Beaucage | 270, rue de Rochefort, Mascouche QC J7K 0K7, Canada |
| City | Mascouche |
| Post Code | J7K 0K7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| (gestion) Monsieur & Madame Dupont Inc. | 374 Hickson, St-lambert, QC | 1978-03-09 |
| Boutique De Lingerie Madame X Ltee | 181 R Main, Aylmer, QC | 1975-04-15 |
| Madame Jehane Benoit La Cuisine Du 21e Siecle Ltee | 3575 Park Avenue, Suite 5202, Montreal, QC H2X 3P9 | 1975-11-06 |
| Productions Madame MГ€re Inc. | 2-150 Sixth Street, Toronto, ON M8V 3A5 | 1994-11-03 |
| Les Boutiques De Cuisine Madame Jehane Benoit Limitee | 3575 Park Ave., Suite 5202, Montreal, QC | 1977-11-14 |
| Madame D Mode Inc. | 235 Ness, St - Laurent, QC H4T 1M9 | 1983-02-03 |
| Madame B2k Inc. | 1700, Rue Fleetwood, Laval, QC H7N 0C6 | 2016-05-26 |
| 10621170 Canada Inc. | 625 Madame St, Mississauga, ON L5W 1G6 | 2018-02-07 |
| 12349353 Canada Inc. | 606 Madame St, Mississauga, ON L5W 1G6 | 2020-09-17 |
| Nfz Enterprises Inc. | 631 Madame Street, Mississaga, ON L5W 1G6 | 2016-09-19 |
Please comment or provide details below to improve the information on GESTION MADAME B INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.