Psychonaut Inc. (Corporation# 7175981) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 19, 2009.
| Corporation ID | 7175981 |
| Business Number | 805781093 |
| Corporation Name | Psychonaut Inc. |
| Registered Office Address |
3624 St. Laurent Boulevard Montreal QC H2X 2V4 |
| Incorporation Date | 2009-05-19 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 2 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MARIE-EVE LAHAISE | 3624A St-Laurent, MONTREAL QC H2X 2V4, Canada |
| ANDRE LEVERT | 3624A St.Laurent, MONTREAL QC H2X 2V4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-05-19 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-11-19 | current | 3624 St. Laurent Boulevard, Montreal, QC H2X 2V4 |
| Address | 2009-05-19 | 2015-11-19 | 154 Prince-arthur, Montreal, QC H2X 1B7 |
| Name | 2009-05-19 | current | Psychonaut Inc. |
| Status | 2011-11-16 | current | Active / Actif |
| Status | 2011-11-15 | 2011-11-16 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2009-05-19 | 2011-11-15 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-05-19 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2018-08-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-08-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-08-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11374664 Canada Inc. | 3624 St.laurent, Montreal, QC H2X 2V4 | 2019-04-24 |
| Pixel Paradiso Games Inc. | 3634 Boulevard Saint-laurent, MontrГ©al, QC H2X 2V4 | 2019-01-01 |
| 9834508 Canada Inc. | 3686a Boulevard Saint-laurent, MontrГ©al, QC H2X 2V4 | 2016-07-18 |
| Г‰vaporez Inc. | 3632 St-laurent, Montreal, QC H2X 2V4 | 2014-04-08 |
| 4479955 Canada Inc. | 3612 Boul. St-laurent, Montreal, QC H2X 2V4 | 2008-07-03 |
| 6784992 Canada Inc. | 3712, Boul. Saint-laurent, MontrГ©al, QC H2X 2V4 | 2007-06-06 |
| Tattoo Lounge Inc. | 3672, Boulevard St-laurent, MontrÉal, QC H2X 2V4 | 2007-03-21 |
| 6730451 Canada Inc. | 3624, Boul. St-laurent, MontrГ©al, QC H2X 2V4 | 2007-03-05 |
| 6469787 Canada Inc. | 3604 Boulevard Saint-laurent, MontrГ©al, QC H2X 2V4 | 2005-10-29 |
| 4262395 Canada Inc. | 3710 Boul. St-laurent, Montreal, QC H2X 2V4 | 2004-10-18 |
| Find all corporations in postal code H2X 2V4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MARIE-EVE LAHAISE | 3624A St-Laurent, MONTREAL QC H2X 2V4, Canada |
| ANDRE LEVERT | 3624A St.Laurent, MONTREAL QC H2X 2V4, Canada |
Please comment or provide details below to improve the information on Psychonaut Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.