V Spec Techno Inc. (Corporation# 7165854) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2009.
| Corporation ID | 7165854 |
| Business Number | 808699292 |
| Corporation Name | V Spec Techno Inc. |
| Registered Office Address |
1200 Rue Nationale Terrebonne QC J6W 6C1 |
| Incorporation Date | 2009-04-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 15 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ANNA MARIA THOUIN | 2 rue de l'Alcazar, Blainville QC J7B 1R3, Canada |
| DANIEL NAYGEBOREN | 101 Marie-Curie Street, Dollard-des-Ormeaux QC H9A 3C5, Canada |
| BEN TOPOR | 6111 du Boisé Avenue, 11th floor, PH C, Montreal QC H3S 2V8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-06 | current | 1200 Rue Nationale, Terrebonne, QC J6W 6C1 |
| Address | 2020-09-04 | current | 2 Rue De L'alcazar, Blainville, QC J7B 1R3 |
| Address | 2020-09-04 | 2020-11-06 | 2 Rue De L'alcazar, Blainville, QC J7B 1R3 |
| Address | 2015-06-08 | current | 1200 Rue Nationale, Terrebonne, QC J6W 6C1 |
| Address | 2015-06-08 | 2020-09-04 | 1200 Rue Nationale, Terrebonne, QC J6W 6C1 |
| Address | 2009-04-30 | 2015-06-08 | 5739, Rue PГ©russe, Laval, QC H7H 3B8 |
| Name | 2009-04-30 | current | V Spec Techno Inc. |
| Status | 2009-04-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2019-12-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-04-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-05-31 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 1200 rue Nationale |
| City | Terrebonne |
| Province | QC |
| Postal Code | J6W 6C1 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Oxycair Manufacture Inc. | 1200 Nationale Street, Lachenaie, QC J6W 6C1 | 2005-11-08 |
| Les Equipements De Gardien De But Michel Lefebvre Inc. | 1120, Rue Nationale, Terrebonne, QC J6W 6C1 | 1987-10-19 |
| Planiform (1983) Inc. | 1060 Rue Nationale, Terrebonne, QC J6W 6C1 | 1983-07-27 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ess Smart Card Inc. | 1179, Rue De L'express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2018-02-23 |
| 10631981 Canada Inc. | 1179 Rue De L`express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2018-02-14 |
| Cerberus Cvc-r Ltée | 980 Rue De L’express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2015-08-10 |
| 8282285 Canada Inc. | 1179 Rue De L'express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2012-08-26 |
| 7335512 Canada Inc. | 1181 Rue L'express, Lachenaie, QC J6W 0A2 | 2010-02-18 |
| Worldbus Design Corporation | 1111 De L'express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2008-03-07 |
| San@sro Inc. | 1179 De L'express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2001-06-07 |
| Sandb Inc. | 1179 De L'express, Terrebonne, QC J6W 0A2 | 2017-06-02 |
| Begouin Transport Inc. | 831 Avenue Du Terroir, Terrebonne, QC J6W 0A3 | 2016-03-22 |
| Aquaweb Distributions Inc. | 1161 Rue LÉvis, Terrebonne, QC J6W 0A9 | 2009-03-30 |
| Find all corporations in postal code J6W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ANNA MARIA THOUIN | 2 rue de l'Alcazar, Blainville QC J7B 1R3, Canada |
| DANIEL NAYGEBOREN | 101 Marie-Curie Street, Dollard-des-Ormeaux QC H9A 3C5, Canada |
| BEN TOPOR | 6111 du Boisé Avenue, 11th floor, PH C, Montreal QC H3S 2V8, Canada |
| City | Terrebonne |
| Post Code | J6W 6C1 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Techno Spec Electroplaters Inc. | 1400 Rue Michelin, Laval, QC H7L 4R3 | 2004-08-03 |
| Techno-spec Industries Inc. | 1903, Chemin Du Bord Du Lac, Ile Bizard, QC H9E 1A6 | 1999-12-16 |
| Specialties Co-spec Limited | 178 Rue Jean Proulx, Hull, QC | 1973-04-09 |
| Travel Spec Inc. | 4600 Ch Bois Franc, St-laurent, QC H4S 1A7 | |
| Spec Electronics Inc. | 4447 Rue Garand, St-laurent, QC H4R 2H9 | |
| Isolation Spec Inc. | 268 Pierre Bourcier, Suite 100, Chateauguay, QC J6J 4Z2 | 1999-08-03 |
| Gestion Spec-am Inc. | 5565 Marseille, Trois-rivieres Ouest, QC G8Y 3Z6 | 1988-04-29 |
| Cables Electroniques Sur Mesure & Assemblages D-spec Inc. | 50 Sicard, Suite 23, Ste-therese, QC J7E 5R1 | 1996-07-16 |
| Spec-ii Fence Inc. | 65 De Montgolfier, Boucherville, QC J4B 8C4 | 1990-05-28 |
| Spec Energy and Combustion Systems Inc. | 7851 Rue Jarry Est, Suite 202, Anjou, QC H1J 2C3 | 1980-03-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on V Spec Techno Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.