GESTION NADINE LAJOIE INTERNATIONAL INC. (Corporation# 7165111) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 29, 2009.
| Corporation ID | 7165111 |
| Business Number | 808761423 |
| Corporation Name | GESTION NADINE LAJOIE INTERNATIONAL INC. |
| Registered Office Address |
70, Grand Boulevard L'ile-perrot QC J7V 4W5 |
| Incorporation Date | 2009-04-29 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| NADINE LAJOIE | 70 GRAND BOULEVARD, L'ILE-PERROT QC J7V 4W5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-04-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2009-04-29 | current | 70, Grand Boulevard, L'ile-perrot, QC J7V 4W5 |
| Name | 2009-04-29 | current | GESTION NADINE LAJOIE INTERNATIONAL INC. |
| Status | 2009-04-29 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-04-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-05-25 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-06-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-05-14 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 70, Grand Boulevard |
| City | L'Ile-Perrot |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 4W5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| NADINE LAJOIE | 70 GRAND BOULEVARD, L'ILE-PERROT QC J7V 4W5, Canada |
| City | L'Ile-Perrot |
| Post Code | J7V 4W5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Nadine Publishing Inc. | 324 Aime-vincent Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 5V5 | 2003-05-02 |
| Gestion Nadine Murray Inc. | 1670, Rte 132 O, Cap-d'espoir, QC G0C 1G0 | 2020-09-02 |
| The Paul Gerin-lajoie Foundation for International Co-operation | 465, Rue St-jean, Bureau 900, Montreal, QC H2Y 2R6 | 1977-02-21 |
| Edl International Traders Inc. | 80 Nadine Crescent, Unionville, ON L3R 7N4 | 1993-04-22 |
| Theme International Education and Consultancy Inc. | 68 Nadine Cresent, Markham, ON L3R 7Y5 | 2014-09-03 |
| Les Productions Nadine Gray Inc. | 4400 Rue Bullion, Suite 06, Montreal, QC H2W 2G1 | 1994-05-05 |
| Le Treize-cinquante Lajoie Inc. | 1350 Lajoie, Apt 11, Outremont, QC H2V 1P5 | 1977-04-07 |
| H. Lajoie & Sons - Rendering Material Ltd. | 200, Rue Montcalm, Suite R012, Gatineau, QC J8Y 3B5 | 1971-05-27 |
| Gestion A. Lajoie Inc. | 140, Avenue Easton, MontrГ©al-ouest, QC H4X 1L2 | 2016-10-13 |
| Societe De Gestion Z.b.b. Inc. | 1645 Lajoie, Outremont, QC H2V 1R7 | 1978-11-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on GESTION NADINE LAJOIE INTERNATIONAL INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.