Shopex System Inc. (Corporation# 7165081) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 29, 2009.
| Corporation ID | 7165081 |
| Business Number | 807069695 |
| Corporation Name | Shopex System Inc. |
| Registered Office Address |
5535, Beaucourt Apt. 11 Montreal QC H3W 2T7 |
| Incorporation Date | 2009-04-29 |
| Dissolution Date | 2015-06-12 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| XIANG ZHANG | 1965 JACQUES-HERTEL, MONTREAL QC H4E 1R4, Canada |
| WEI MIN TANG | 5535 BEAUCOURT APT 11, MONTREAL QC H3W 2T7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-04-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2013-06-10 | current | 5535, Beaucourt, Apt. 11, Montreal, QC H3W 2T7 |
| Address | 2010-05-04 | 2013-06-10 | 4220 Sere, St Laurent, QC H4T 1A6 |
| Address | 2009-04-29 | 2010-05-04 | 5535 Beaucourt Apt 11, Montreal, QC H3W 2T7 |
| Name | 2009-04-29 | current | Shopex System Inc. |
| Status | 2015-06-12 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2013-05-26 | 2015-06-12 | Active / Actif |
| Status | 2012-02-12 | 2013-05-26 | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2011-09-14 | 2012-02-12 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2009-04-29 | 2011-09-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-06-12 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2013-05-26 | Revival / Reconstitution | |
| 2012-02-12 | Dissolution | Section: 212 |
| 2009-04-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11760653 Canada Inc. | 5575 Rue Beaucourt, Montreal, QC H3W 2T7 | 2019-11-27 |
| 9710523 Canada Inc. | 5555 Beaucourt, Montreal, QC H3W 2T7 | 2016-04-14 |
| Icanada Natural Health Solutions Incorporated | 15-5535 Beaucourt St., Montreal, QC H3W 2T7 | 2015-03-09 |
| Bomba Electronics Inc. | 12-5575 Rue Beaucourt, Montreal, QC H3W 2T7 | 2012-08-31 |
| Snexp Products Information Ltd. | 5535 Beaucourt 11 Apt, Montreal, QC H3W 2T7 | 2004-02-03 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Aquamarine Professional Coatings 2007 Ltd. | 5295 Chemin De La Cote Ste-catherine, #301, Montreal, QC H3W 0A1 | 2007-09-05 |
| Aquamarine Professional Coatings Ltd. | 301-5295 Chemin De La Cote Ste-catherine, Montreal, QC H3W 0A1 | 1998-08-21 |
| Decor Alliance Inc. | 5295 Chemin De La Cote Ste-catherine, #301, Montreal, QC H3W 0A1 | 1987-06-29 |
| Imp-or Canada Inc. | 4861 Ave De Courtrai, Suite 102, MontrГ©al, QC H3W 0A2 | 2017-11-01 |
| 8943958 Canada Inc. | 4861 Avenue Decourtrai, 202, Montreal, QC H3W 0A2 | 2014-07-04 |
| 12481294 Canada Inc. | 904-5175 Avenue De Courtrai, MontrГ©al, QC H3W 0A9 | 2020-11-09 |
| 9082301 Canada Incorporated | 5175 Avenue De Courtrai, Suite 909, Montreal, QC H3W 0A9 | 2014-11-09 |
| Newry Maple It Services Inc. | 41-4750 Avenue De Courtrai, Montreal, QC H3W 1A1 | 2020-03-13 |
| 10253278 Canada Inc. | 21 - 4702 Av. De Courtrai, Montreal, QC H3W 1A1 | 2017-05-26 |
| Halal-maplestar Foods Inc. | 4650 De Courtrai Avenue, Suite 53, Montreal, QC H3W 1A1 | 2006-11-30 |
| Find all corporations in postal code H3W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| XIANG ZHANG | 1965 JACQUES-HERTEL, MONTREAL QC H4E 1R4, Canada |
| WEI MIN TANG | 5535 BEAUCOURT APT 11, MONTREAL QC H3W 2T7, Canada |
| City | MONTREAL |
| Post Code | H3W 2T7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| System Consulting Integration and Research (scir) Ltd. | 52397 Chopin, 10, Lasalle, QC H8N 2H7 | 1991-11-06 |
| Shaking The System - Autism Awareness Foundation | 216 Maupassant Street, Dollard-des-ormeaux, QC H9G 3B2 | 2009-02-10 |
| Big System Distribution Inc. | 6300 Du Parc Avenue, Suite 502, Montreal, QC H2V 4H8 | 1999-06-23 |
| Technologies Power System & T.d. Inc. | 3535 Boul. Saint-charles, Bureau 305, Kirkland, QC H9H 5B9 | 2003-05-26 |
| Byers Transportation System Inc. | 525-2400 8th Avenue Sw, Calgary, AB T2P 1G1 | |
| Prevention De Crime System-services Inc. | 148 Butternut Cres, Dollard Des Ormeaux, QC H9A 2A8 | 1996-10-10 |
| Titanium Dominant Magic Mastermind Lvel Up Lvel Down Ltd. Electronics System Ltd. Electronics System Dde. Titanium Mastermind. | 11-310 Marland Avenue, Oshawa, ON L1J 1X5 | 2018-02-23 |
| Got System Solutions Inc. | 89 Coalbrook Crt, Woodbridge, ON L4L 9B6 | 2005-02-03 |
| Kara System Ltd. | 515 Francois St, Verdun, QC H3E 1G5 | 2018-08-20 |
| Infoport System Inc. | 376, Balmoral Av., Beaconsfield, QC H2W 2J8 | 2007-08-25 |
Please comment or provide details below to improve the information on Shopex System Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.