cedale electrique inc. (Corporation# 7164831) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 28, 2009.
| Corporation ID | 7164831 |
| Business Number | 808916498 |
| Corporation Name | cedale electrique inc. |
| Registered Office Address |
64 Du Sommelier Gatineau QC J8V 1C8 |
| Incorporation Date | 2009-04-28 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 2 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| DANIEL LESAGE | 64 DU SOMMELIER, GATINEAU QC J8V 1C8, Canada |
| Luc Cyr | 412, Michel-Parizeau, Gatineau QC J9J 3X2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-04-28 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2009-04-28 | current | 64 Du Sommelier, Gatineau, QC J8V 1C8 |
| Name | 2009-04-28 | current | cedale electrique inc. |
| Status | 2009-04-28 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-04-28 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-08-07 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-12-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-04-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-12-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10111732 Canada Inc. | 64, Rue Du Sommelier, Gatineau, QC J8V 1C8 | 2017-02-20 |
| 8196842 Canada Inc. | 48, Rue Du Sommelier, Gatineau, QC J8V 1C8 | 2012-05-18 |
| 6352626 Canada Inc. | 56, Rue Du Sommelier, Gatineau, QC J8V 1C8 | 2005-02-22 |
| 2984814 Canada Inc. | 56, Du Sommelier, Gatineau, QC J8V 1C8 | 1993-12-29 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12262126 Canada Inc. | 38, Rue De Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2020-08-12 |
| 8187894 Canada Inc. | 42, Rue Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2012-05-08 |
| Zaxia Inc. | 11 Rue Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2006-02-14 |
| 4314450 Canada Inc. | 8 Ave. Des Grands Jardins, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2005-07-21 |
| 10733687 Canada Inc. | 14 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2018-04-14 |
| 9417702 Canada Inc. | 74, Avenue Des Grands-jardins, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2015-08-25 |
| 10772313 Canada Inc. | 14 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2018-05-07 |
| Michelle Soucy Holdings Limited | 58 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A3 | 2000-07-28 |
| Netstate Inc. | 109 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A4 | 2018-01-31 |
| 8142661 Canada Inc. | 158, Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A4 | 2012-03-16 |
| Find all corporations in postal code J8V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| DANIEL LESAGE | 64 DU SOMMELIER, GATINEAU QC J8V 1C8, Canada |
| Luc Cyr | 412, Michel-Parizeau, Gatineau QC J9J 3X2, Canada |
| City | Gatineau |
| Post Code | J8V 1C8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Re-au Electrique Inc. | 252-a, Blainville Est, Ste-thÉrÈse, QC J7E 1N1 | 1983-06-15 |
| Y.l. Electrique Inc. | 304 Rue Deland, L'acadie, QC J2Y 1A6 | 1979-03-07 |
| A.i.d.e. Electrique Inc. | 14 Rue Deslauriers, Pierrefonds, QC H8Y 2E4 | 1982-03-15 |
| J. Parent Electrique Ltee | 576 Centrale, Val D'or, QC | 1979-01-19 |
| LГ©veillГ©e Electrique Inc. | 116 Des Pruniers, Cantley, QC J8V 2V7 | 2005-06-01 |
| Ben-j Electrique Inc. | 1639 Rue Des Poitiers, Terrebonne, QC J6X 4L6 | 2005-05-11 |
| K.m. Tanzer Electrique Inc. | 841 Demers, Chambly, QC J3L 1E4 | 1984-02-06 |
| F.l.g. Electrique Inc. | 390 Ave Brochu, Bur 205, Sept Iles, QC G4R 2W6 | 1986-06-11 |
| Bhv Electrique Inc. | 1001 De L'eglise, Verdun, QC H4G 2N7 | 2002-09-05 |
| B.h.l. Electrique Inc. | 5 D'aubigny, Levis, QC G6V 4S9 | 1979-08-13 |
Please comment or provide details below to improve the information on cedale electrique inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.