TechMed 3D Inc. (Corporation# 7143273) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 20, 2009.
| Corporation ID | 7143273 |
| Business Number | 814193298 |
| Corporation Name | TechMed 3D Inc. |
| Registered Office Address |
750 Chemin Olivier Suite 201 St-nicolas QC G7A 2P7 |
| Incorporation Date | 2009-03-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MICHEL BABIN | 179, DU PLATEAU, ST-NICOLAS QC G7A 3E1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-03-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2014-03-21 | current | 750 Chemin Olivier, Suite 201, St-nicolas, QC G7A 2P7 |
| Address | 2009-03-20 | 2014-03-21 | 179, Du Plateau, St-nicolas, QC G7A 3E1 |
| Name | 2009-03-20 | current | TechMed 3D Inc. |
| Status | 2009-03-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2012-07-16 | Amendment / Modification | Section: 178 |
| 2009-03-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-03-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-04-25 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-01-24 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 750 Chemin Olivier |
| City | St-Nicolas |
| Province | QC |
| Postal Code | G7A 2P7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gonthier Electrique Inc. | 105-750 Chemin Olivier, Saint-nicolas, QC G7A 2P7 | 1979-07-24 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Tunmedtrade IncorporÉe | 147,henriette Dessaules, Levis, QC G7A 0C5 | 2010-02-03 |
| 11913824 Canada Inc. | 1125 Rue De L'aulneuse, LГ©vis, QC G7A 0E1 | 2020-02-19 |
| DГ©varco Inc. | 1532 Rue Du Layon, Levis, QC G7A 0E6 | 2009-08-25 |
| Gestion Michel R. Robitaille Inc. | 1104 Rue Des Herbiers, Saint-nicolas, QC G7A 0G6 | 2011-06-30 |
| 12087081 Canada Inc. | 1103 Du Botaniste, LГ©vis, QC G7A 0G7 | 2020-05-27 |
| Gestion Slan Inc. | 1142, Du Botaniste, LГ©vis (saint-nicolas), QC G7A 0G7 | 2010-05-17 |
| 10058785 Canada Inc. | 1050 Rue Des ГЋles-du-vent, LГ©vis, QC G7A 0G8 | 2017-01-12 |
| Gestion Richard Vien Inc. | 1074 Des Iles Du Vent, St-nicolas, QC G7A 0G8 | 2012-10-15 |
| Jess-eric Constructions Inc. | 1097 Rue Des Г®les-du-vent, LГ©vis, QC G7A 0H1 | 2007-02-07 |
| Gestion Andre Bertrand Inc. | 1078 Des Saisons, LГ©vis, QC G7A 0H2 | 2004-02-10 |
| Find all corporations in postal code G7A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MICHEL BABIN | 179, DU PLATEAU, ST-NICOLAS QC G7A 3E1, Canada |
| City | St-Nicolas |
| Post Code | G7A 2P7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Techmed Informatics Inc. | 31 Soho Street, Stoney Creek, ON L8J 0L4 | 2016-03-01 |
| Techmed Formations Et Equipements Inc. | 2101 St-louis, Suite 105, St-laurent, QC H4M 1P1 | 1996-01-04 |
Please comment or provide details below to improve the information on TechMed 3D Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.