Aghapy Restaurants Management Ltd. (Corporation# 7142269) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 19, 2009.
| Corporation ID | 7142269 |
| Business Number | 814195699 |
| Corporation Name | Aghapy Restaurants Management Ltd. |
| Registered Office Address |
3 Rothwell Circle Ottawa ON K1J 7G9 |
| Incorporation Date | 2009-03-19 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| TAREK MALLITY | 267 CENTENAIRE STREET, EMBRUN ON K0A 1W0, Canada |
| PARTHENOS MARIEM SEDAROS | 2145 BLUE WILLOW CRESCENT, ORLEANS ON K1W 1K5, Canada |
| SHERIF MANSOUR | 3 ROTHWELL CIRCLE, OTTAWA ON K1J 6G9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-03-19 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2009-03-19 | current | 3 Rothwell Circle, Ottawa, ON K1J 7G9 |
| Name | 2009-03-19 | current | Aghapy Restaurants Management Ltd. |
| Status | 2015-08-25 | current | Active / Actif |
| Status | 2015-08-18 | 2015-08-25 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2009-03-19 | 2015-08-18 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-10-30 | Amendment / Modification | |
| 2009-03-19 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-02-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-11-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-03-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dynamic Dragons Duo Limited | 503-1005 Beauparc Private, Ottawa, ON K1J 0A1 | 2020-04-26 |
| 8729077 Canada Incorporated | 254 Gracewood Cresent, Ottawa, ON K1J 0A1 | 2013-12-17 |
| 12342090 Canada Inc. | 955 Beauparc Private, Suite 509, Ottawa, ON K1J 0A2 | 2020-09-15 |
| Onemewebservices Inc. | 216-955 Beauparc Private, Ottawa, ON K1J 0A2 | 2007-05-23 |
| 6655807 Canada Inc. | 113-955 Beauparc Pvt., Ottawa, ON K1J 0A2 | 2006-11-10 |
| 4507509 Canada Inc. | 113-955 Beauparc Pvt., Ottawa, ON K1J 0A2 | 2009-04-01 |
| Euro Hvac Services Inc. | 113-955 Beauparc Pvt., Ottawa, ON K1J 0A2 | 2008-12-24 |
| 7733143 Canada Inc. | 113-955 Beauparc Pvt., Ottawa, ON K1J 0A2 | |
| 12394979 Canada Inc. | 905 Beauparc Private, Ottawa, ON K1J 0A3 | 2020-10-05 |
| Seven Kinetics Inc. | 321-905 Beauparc Private, Ottawa, ON K1J 0A3 | 2020-01-30 |
| Find all corporations in postal code K1J | ||
| Name | Address |
|---|---|
| TAREK MALLITY | 267 CENTENAIRE STREET, EMBRUN ON K0A 1W0, Canada |
| PARTHENOS MARIEM SEDAROS | 2145 BLUE WILLOW CRESCENT, ORLEANS ON K1W 1K5, Canada |
| SHERIF MANSOUR | 3 ROTHWELL CIRCLE, OTTAWA ON K1J 6G9, Canada |
| City | OTTAWA |
| Post Code | K1J 7G9 |
| Category | restaurant |
| Category + City | restaurant + OTTAWA |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ar Hotels and Restaurants Management Inc. | 1119 Chemin Des Patriotes, Richelieu, QC J3L 4T9 | 1983-02-14 |
| Rapidus Restaurants Management Inc. | 198 Edgewood, Rosemere, QC J7A 2L7 | 1984-10-31 |
| Restaurants Management Company of Alberta Incorporated | 106 Ave, #7704, Edmonton, AB T6A 1H5 | 2019-10-25 |
| Tvg Restaurants Inc. | 1955 De La Cote-de-liesse Road, Suite 205, Saint-laurent, QC H4N 3A8 | 2005-01-12 |
| Vua Restaurants Inc. | 1306 Sainte-catherine Street East, Suite #300, Montreal, QC H2L 2H5 | 2014-08-05 |
| Les Restaurants S.p.a. Ltee | 1401 Chemin Chambly, Suite 111, Longueuil, QC J4J 3X6 | 1977-11-22 |
| Pam-dar Restaurants Inc. | 1555 Boul. St-martin Est, Duvernay, Laval, QC H7G 4R4 | 1979-03-08 |
| J.m.c. Asiatic Restaurants Ltd. | 6720 Est, Rue Sherbrooke, Montreal, QC H1N 1C9 | 1980-10-09 |
| Les Restaurants P.d.m.p. Ltee | 8180 Devonshire, Suie 5(b), Mont Royal, QC | 1981-04-02 |
| Restaurants Si-kar Inc. | 2020 University, Suite 1235, Montreal, QC H3A 1W2 | 1981-09-02 |
Please comment or provide details below to improve the information on Aghapy Restaurants Management Ltd..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.