3CC Consulting Canada Inc. (Corporation# 7080671) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 20, 2008.
| Corporation ID | 7080671 |
| Business Number | 831324090 |
| Corporation Name | 3CC Consulting Canada Inc. |
| Registered Office Address |
4001 Marlowe Ave. Montreal QC H4A 3M3 |
| Incorporation Date | 2008-11-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| NADIA ARAND | 20 PARE, ND ILE PERROT QC J7V 8Y7, Canada |
| GLORIA DI FRANCESCO | 4001 MARLOWE AVE, MONTREAL QC H4A 3M3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2008-11-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2011-12-08 | current | 4001 Marlowe Ave., Montreal, QC H4A 3M3 |
| Address | 2008-11-20 | 2011-12-08 | 61 Chesterfield Ave., Montreal, QC H3Y 2M4 |
| Name | 2008-11-20 | current | 3CC Consulting Canada Inc. |
| Status | 2008-11-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2012-10-24 | Amendment / Modification |
Directors Limits Changed. Section: 178 |
| 2008-11-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-10-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-08-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-03-16 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-01-18 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fatemeh Jafarian Medical Services Inc. | 4079 Avenue De Marlowe, MontrГ©al, QC H4A 3M3 | 2020-06-01 |
| Dubravka A. Diksic Medical Services Inc. | 4055 Marlowe Avenue, MontrГ©al, QC H4A 3M3 | 2014-06-25 |
| 4411773 Canada Inc. | 4027 Marlowe Avenue, Montreal, QC H4A 3M3 | 2007-09-06 |
| St-lawrence Capital Gp Inc. | 4001 De Marlowe Avenue, MontrГ©al, QC H4A 3M3 | 2005-11-22 |
| Buzz Import-export Inc. | 4195 Rue Marlowe, MontrГ©al, QC H4A 3M3 | 1988-09-30 |
| C. Vanek Services Inc. | 4153 Ave. Marlowe, Montreal, QC H4A 3M3 | 1985-12-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mda Initiatives Ltd. | 4545 Girouard #404, Montreal, QC H4A 0A1 | 2009-04-08 |
| Rent-buy-sell Property Inc. | 4545, Girouard (suite 404), Montreal, QC H4A 0A1 | 2005-06-27 |
| Bestselfinitiative Inc. | 4545 Girouard #404, Montreal, QC H4A 0A1 | 2010-01-18 |
| 11280171 Canada Inc. | #103, 2036 Avenue Wilson, Montreal, QC H4A 0A2 | 2019-03-03 |
| 10486680 Canada Inc. | 102 - 2028, Avenue Wilson, MontrГ©al, QC H4A 0A2 | 2017-11-08 |
| D & L Healing Foundation | 2028 Wilson Ave. #103, Montreal, QC H4A 0A2 | 2011-09-15 |
| Ccs Cybernod Computer Services Inc. | 103-2036 Wilson Avenue, MontrÉal, QC H4A 0A2 | 2009-11-18 |
| 12355469 Canada Inc. | 2025 Av Wilson, MontrГ©al, QC H4A 0A3 | 2020-09-20 |
| 12036142 Canada Inc. | 102-2025 Av Wilson, Montreal, QC H4A 0A3 | 2020-05-02 |
| Demoskratos | 2025 Avenue Wilson, Apt 102, MontrГ©al, QC H4A 0A3 | 2018-03-20 |
| Find all corporations in postal code H4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| NADIA ARAND | 20 PARE, ND ILE PERROT QC J7V 8Y7, Canada |
| GLORIA DI FRANCESCO | 4001 MARLOWE AVE, MONTREAL QC H4A 3M3, Canada |
| City | Montreal |
| Post Code | H4A 3M3 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Montreal |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Rph.a.r. Consulting Inc. | 20 Eglinton Avenue West, Suite 2100, Toronto, ON M4R 1K8 | |
| Jean-claude Beaudry Consulting Inc. | 29, Ritchie Barnhill Drive, Truro, NS B2N 6P5 | |
| Vxm Consulting Incorporated | 58 Danjohn Crescent, Toronto, ON M1V 3N4 | 2015-10-01 |
| Can-act Consulting Inc. | 6362 Curtis Street, Burnaby, BC V5B 2A5 | |
| V-can Consulting Inc. | 7928 128 Street, Suite 208, Surrey, BC V3W 4E8 | |
| Bdm Ehs Consulting Ltd. | Block 4 Lot 10 Paint Lake, Po Box 704, Thompson, MB R8N 1N5 | |
| Svs Consulting Inc. | 909 7th Avenue Sw, Apt# 706, Calgary, AB T2P 1A6 | |
| Savinicha Consulting Incorporated | 4071 Churchill Drive, Windsor, ON N9G 2E6 | 2020-02-06 |
| Techdrex Consulting Inc. | 12220 Stony Plain Road, Suite 600, Edmonton, AB T5N 3Y4 | |
| Proxy Consulting Inc. | 329 March Road Suite 232 Office 312, Ottawa, ON K2K 2E1 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3CC Consulting Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.