Renvic Extrusion Inc. (Corporation# 7080514) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 20, 2008.
| Corporation ID | 7080514 |
| Business Number | 831381629 |
| Corporation Name | Renvic Extrusion Inc. |
| Registered Office Address |
9225 Jane St 1206 Vaughan ON L6A 0J7 |
| Incorporation Date | 2008-11-20 |
| Dissolution Date | 2011-12-11 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| KARALASINGAM VIGNESWARAN | 9225 JANE ST, 1206, VAUGHAN ON L6A 0J7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2008-11-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2008-11-20 | current | 9225 Jane St, 1206, Vaughan, ON L6A 0J7 |
| Name | 2008-11-20 | current | Renvic Extrusion Inc. |
| Status | 2011-12-11 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2011-07-13 | 2011-12-11 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2008-11-20 | 2011-07-13 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2011-12-11 | Dissolution | Section: 212 |
| 2008-11-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Yaran Foods Inc. | 9225 Jane St, Apt 1614, Vaughan, On, ON L6A 0J7 | 2020-06-22 |
| Nikreative Inc. | 9225 Jane St, Apt 1614, Maple, ON L6A 0J7 | 2020-12-07 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Centri Cosmetics Inc. | 604-9235 Jane Street, Vaughan, ON L6A 0J7 | 2018-03-10 |
| 10487759 Canada Limited | 308-9225 Jane Street, Vaughan, ON L6A 0J7 | 2017-11-08 |
| 10487627 Canada Corporation | 398-9225 Jane Street, Vaughan, ON L6A 0J7 | 2017-11-08 |
| 9848045 Canada Ltd. | 1601-9225 Jane Street, Maple, ON L6A 0J7 | 2016-07-28 |
| 9461221 Canada Inc. | 9225 Jane St., Vaughn, ON L6A 0J7 | 2015-10-01 |
| 9437622 Canada Ltd. | 1003-9225 Jane Street, Vaugham, ON L6A 0J7 | 2015-09-11 |
| More Than Gold 2015 Toronto Inc. | 606-9225 Jane Street, Maple, ON L6A 0J7 | 2014-07-02 |
| The Brand Shoppe Consulting Inc. | 9225 Jane Street, Suite 1108, Vaughan, ON L6A 0J7 | 2013-12-05 |
| 8660506 Canada Inc. | 1601-9225 Jane St., Maple, ON L6A 0J7 | 2013-10-10 |
| 7859295 Canada Inc. | 501-9225 Jane Street, Maple, ON L6A 0J7 | 2011-05-10 |
| Find all corporations in postal code L6A 0J7 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| KARALASINGAM VIGNESWARAN | 9225 JANE ST, 1206, VAUGHAN ON L6A 0J7, Canada |
| City | Vaughan |
| Post Code | L6A 0J7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Extrusion De Plastique P.C.v. Inc. | 105 Richmond Boulevard, Napanee, ON K7R 3S5 | 1987-03-16 |
| Precise Extrusion Plastics Inc. | 7695 Gouin Blvd E, Montreal, QC H1E 2A2 | 2006-08-14 |
| Altex Extrusion Inc. | 2000 Boul Fortin, Laval, QC H7E 1P3 | 1994-07-22 |
| Les Produits De PolyÉthylÈne Laval Extrusion Inc. | 300 Suard, Auteuil, Laval, QC H7H 2S5 | 2003-08-25 |
| Equinox Plastic Extrusion Co. Inc. | 145 Rue St-hubert, Bureau 3, Granby, QC J2G 5M5 | 1995-05-08 |
| Extrusion Pvc Royalbec Inc. | 565, Lindbergh, Laval, QC H7P 2N8 | |
| Plastixx Extrusion Technologies Inc. | 3100, Rue Des Batisseurs, Terrebonne, QC J6Y 0A2 | 2005-10-12 |
| Extrusion De L'est Inc. | Rang 20 R.r. # 1, Upton, Cte Johnson, QC | 1979-09-04 |
| Extrusion De L'est Inc. | 195 Rue St-denis, Drummondville, QC J2B 5T7 | |
| Extrusion Elab Inc. | 790, Rue Principale Ouest, Magog, QC J1X 2B3 | 2018-07-26 |
Please comment or provide details below to improve the information on Renvic Extrusion Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.