Les solutions SudoMac Inc. (Corporation# 7080298) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 19, 2008.
| Corporation ID | 7080298 |
| Business Number | 830289898 |
| Corporation Name |
Les solutions SudoMac Inc. SudoMac Solutions Inc. |
| Registered Office Address |
3518 Chemin Ouellet Sainte-julienne QC J0K 2T0 |
| Incorporation Date | 2008-11-19 |
| Dissolution Date | 2011-12-11 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JOSÉ PÉREZ | 3518 CHEMIN OUELLET, SAINTE-JULIENNE QC J0K 2T0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2008-11-19 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2008-11-19 | current | 3518 Chemin Ouellet, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 |
| Name | 2008-11-19 | current | Les solutions SudoMac Inc. |
| Name | 2008-11-19 | current | SudoMac Solutions Inc. |
| Status | 2011-12-11 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2011-07-13 | 2011-12-11 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2008-11-19 | 2011-07-13 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2011-12-11 | Dissolution | Section: 212 |
| 2008-11-19 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 3518 CHEMIN OUELLET |
| City | SAINTE-JULIENNE |
| Province | QC |
| Postal Code | J0K 2T0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11737139 Canada Inc. | 1024 Chemin Maurice, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 | 2019-11-13 |
| L'association Autochtones Hors RГ©serve Du QuГ©bec | 1395 Chemin Maurice, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 | 2019-11-12 |
| 11197088 Canada Limited | 2824 Rang Saint-francois, St-julienne, QC J0K 2T0 | 2019-01-14 |
| Visibilis Inc. | 4265 Des Merisiers, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 | 2018-02-13 |
| 9976337 Canada LtГ©e | 3427 Route 346, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 | 2016-11-08 |
| La Fondation Le Rocher Ardent | 1911 Rue De La CoulГ©e, Sainte Julienne, QC J0K 2T0 | 2016-02-25 |
| Tiffanek-geomonde Distribution Inc. | 3295 Rang 4, Ste-julienne, QC J0K 2T0 | 2015-11-13 |
| Le DГ©contaminateur Inc. | 970, Avenue Du Rocher, Ste-julienne, QC J0K 2T0 | 2015-11-03 |
| 9242309 Canada Inc. | 1303, Rue Joseph, Rr2, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 | 2015-04-01 |
| 8989192 Canada Inc. | 1686, Rue Des Gazelles, Sainte-julienne, QC J0K 2T0 | 2014-08-15 |
| Find all corporations in postal code J0K 2T0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JOSÉ PÉREZ | 3518 CHEMIN OUELLET, SAINTE-JULIENNE QC J0K 2T0, Canada |
| City | SAINTE-JULIENNE |
| Post Code | J0K 2T0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cellular Energy Solutions Inc. | 4172 Rue De La Sienne, ., Laval, QC H7W 2S3 | 2016-08-10 |
| A B & M Applied Solutions Ltd. | 200 Rue De Gaspe, Suite 916, Verdun, QC H3E 1E6 | 1989-02-09 |
| Solutions De Paiement P&g IncorporГ©e | 114 Rue Jaqueline, Sainte-sophie, QC J5J 2V2 | 2017-05-25 |
| Seventy Information Solutions Ltd. | 50 Saint Nicholas St, Toronto, ON M4Y 1W7 | 2006-07-17 |
| Elc Medical Solutions Inc. | 1550, Boul. Alphonse-desjardins, Bureau 240, LГ©vis, QC G6V 0G8 | 1999-12-15 |
| Global Partner Solutions Inc. | 1415 32e Avenue, Lachine, QC H8T 3J1 | 2006-08-24 |
| Practice Solutions Ltd. | 1870 Alta Vista Drive, Ottawa, ON K1G 6R7 | |
| Practice Solutions Ltd. | 1870 Alta Vista Drive, Ottawa, ON K1G 6R7 | |
| Romanian Simple Solutions Inc. | 6514 Rue Clark, MontrГ©al, QC H2S 3E7 | 2010-07-22 |
| Solutions D'affaires Pri Inc. | 3 Place Ville-marie, Suite 400, MontrÉal, QC H3B 2E3 | 2003-09-24 |
Please comment or provide details below to improve the information on Les solutions SudoMac Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.