BlkLable Records inc. (Corporation# 7079737) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 18, 2008.
| Corporation ID | 7079737 |
| Business Number | 831598024 |
| Corporation Name | BlkLable Records inc. |
| Registered Office Address |
51 Farnham Avenue Toronto ON M4V 1H6 |
| Incorporation Date | 2008-11-18 |
| Dissolution Date | 2009-03-03 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| FARINOUSH MOSTAGHIMI | 51 FARNHAM AVENUE, TORONTO ON M4V 1H6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2008-11-18 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2008-11-18 | current | 51 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 |
| Name | 2008-11-18 | current | BlkLable Records inc. |
| Status | 2009-03-03 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2008-11-18 | 2009-03-03 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-03-03 | Dissolution | Section: 210 |
| 2008-11-18 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Farnham Studios Inc. | 51 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 2008-10-17 |
| Canaudio Licensing Inc. | 51 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 2012-12-07 |
| Synchaudio Inc. | 51 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 2014-04-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8114846 Canada Inc. | 99 Farnham, Toronto, ON M4V 1H6 | 2012-02-22 |
| Manitouwabi Films Ltd. | Co/vitality Media Productions Inc, 69, Toronto, ON M4V 1H6 | 2009-02-01 |
| Biocepta Corporation | 41 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 2008-04-04 |
| Vitality Media Productions Inc. | 69 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 2006-06-02 |
| Canbel Chemicals Inc. | 39 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 1993-10-15 |
| Intrinsicality Inc. | 101 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | |
| Asher Films Ltd. | 69 Farnham Avenue, Toronto, ON M4V 1H6 | 2009-02-01 |
| Name | Address |
|---|---|
| FARINOUSH MOSTAGHIMI | 51 FARNHAM AVENUE, TORONTO ON M4V 1H6, Canada |
| City | toronto |
| Post Code | M4V 1H6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Creative Invasion Records Limited | 7035 Maxwell Road Unit 201, Mississauga, ON L5S 1R5 | 2020-07-19 |
| Vi Records Inc. | 131medhurst, Ottawa, ON K2G 4J9 | 2019-10-01 |
| I.d. Records 4 U Inc. | 111 Bell Ave., Essex, ON N8M 3G8 | 2005-11-10 |
| Rk Records Inc. | 404-16255 51 St, Edmonton, AB T5Y 0V6 | 2017-07-23 |
| Dee Records Inc. | Rr 1, West Lorne, ON N0L 2P0 | 1982-09-02 |
| Everything 100 Records Inc. | 1264 Yorkmills Rd #704, Toronto, ON M3A 1Y9 | 2020-04-02 |
| Seb Records Inc. | 207 De Cordoue, Laval, QC H7M 4P5 | 2002-07-11 |
| Dyna-mic Records Inc. | 159 Lavigne, Repentigny, QC J6A 6B6 | 2003-07-17 |
| Explicit Records Inc. | 49 Hamptonbrook Drv, Toronto, ON M9P 1A2 | 2019-12-03 |
| Forever Records Inc. | 74 Gwynne Ave, Toronto, ON M6K 2C4 | 2019-10-31 |
Please comment or provide details below to improve the information on BlkLable Records inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.