Twenty Two 10 Consulting Corp. (Corporation# 6978592) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 19, 2008.
| Corporation ID | 6978592 |
| Business Number | 804001956 |
| Corporation Name | Twenty Two 10 Consulting Corp. |
| Registered Office Address |
2210-235 Bloor St E Toronto ON M4W 3Y3 |
| Incorporation Date | 2008-05-19 |
| Dissolution Date | 2012-04-14 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| BRADLEY DENNIS STEWART | 2210-235 BLOOR ST E, TORONTO ON M4W 3Y3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2008-05-19 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2008-05-19 | current | 2210-235 Bloor St E, Toronto, ON M4W 3Y3 |
| Name | 2008-05-19 | current | Twenty Two 10 Consulting Corp. |
| Status | 2012-04-14 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2011-11-15 | 2012-04-14 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2008-05-19 | 2011-11-15 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2012-04-14 | Dissolution | Section: 212 |
| 2008-05-19 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12476355 Canada Inc. | 1915 - 235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2020-11-05 |
| Infection Control Experts Incorporated | 1606-235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2020-05-05 |
| 11962779 Canada Inc. | 1705-235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2020-03-16 |
| 11943189 Canada Inc. | 703-235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2020-03-05 |
| Infiniai Technologies Inc. | 2108 - 235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2019-12-31 |
| R.s. George & Associates, Incorporated | 1606-235 Bloor St East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2019-09-26 |
| 11529811 Canada Inc. | 2604-235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2019-07-22 |
| 11512412 Canada Inc. | 622-235 Bloor St. E, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2019-07-12 |
| Moonwake Consulting Services Inc. | 2303 - 235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2019-05-07 |
| Niera Tech Inc. | 1021 - 235 Bloor Street East, Toronto, ON M4W 3Y3 | 2019-04-24 |
| Find all corporations in postal code M4W 3Y3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| BRADLEY DENNIS STEWART | 2210-235 BLOOR ST E, TORONTO ON M4W 3Y3, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M4W 3Y3 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Toronto |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Da Orser Consulting Inc. | 66 Twenty Third Street, Toronto, ON M8V 3N2 | 2016-05-16 |
| Twenty-three Consulting Inc. | 1821 Claude Street, Clarence Creek, ON K0A 1N0 | 2017-06-01 |
| Encore Technology Consulting Inc. | 7 Twenty Sixth Street, Toronto, ON M8V 3R2 | 2004-02-18 |
| Twenty One Investments Inc. | 1 Yorkville Avenue, Apt 4303, Toronto, ON M4W 0B1 | |
| Twenty-nine Technologies Inc. | 912- 3895 Boul.chenonceau, Laval, QC H7T 0L3 | 2017-04-25 |
| Twenty-seven Capital Corp. | 130 King Street West, Suite 2500, Toronto, ON M5X 1A9 | |
| Twenty-seven Capital Corp. | 1177 West Hastings Street, Suite 1710, Vancouver, BC V6E 2L3 | 2004-07-22 |
| Twenty Year Media Corp. | 2200 Hsbc Building, 885 West Georgia Street, Vancouver, BC V6C 3E8 | 2012-02-07 |
| Twenty Bits Technologies Incorporated | 1600 Chemin Du Manoir, RosemГЁre, QC J7A 4R8 | 2017-05-03 |
| Eight Twenty Seven Inc. | 60 Grenwich Cir, Ottawa, ON K2C 4C6 | 2018-01-15 |
Please comment or provide details below to improve the information on Twenty Two 10 Consulting Corp..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.