6781985 CANADA INCORPORÉE (Corporation# 6781985) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 31, 2007.
| Corporation ID | 6781985 |
| Business Number | 845315795 |
| Corporation Name | 6781985 CANADA INCORPORÉE |
| Registered Office Address |
10 Rue Nicole Cantley QC J8V 3B5 |
| Incorporation Date | 2007-05-31 |
| Dissolution Date | 2010-03-02 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MANON BOLDUC | 10 RUE NICOLE, CANTLEY QC J8V 3B5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2007-05-31 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2007-05-31 | current | 10 Rue Nicole, Cantley, QC J8V 3B5 |
| Name | 2007-05-31 | current | 6781985 CANADA INCORPORÉE |
| Status | 2010-03-02 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2009-10-14 | 2010-03-02 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2007-05-31 | 2009-10-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2010-03-02 | Dissolution | Section: 212 |
| 2007-05-31 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11912178 Canada Inc. | 465 MontГ©e De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2020-02-19 |
| 9968750 Canada Inc. | 435c MontГ©e De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2016-11-01 |
| 9836578 Canada Inc. | 435a, MontГ©e De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2016-07-19 |
| 9766677 Canada Inc. | 455, MontГ©e De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2016-05-25 |
| Entreprises Whiteduck Inc. | 485 MontГ©e De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2016-04-07 |
| Pat Demers Ent. Corp. | 473 MontГ©e De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2014-03-10 |
| 7512058 Canada Inc. | 16 Du Verdier, Cantley, QC J8V 3B5 | 2010-04-16 |
| 6873235 Canada Inc. | 39 Nicole, Cantley, QC J8V 3B5 | 2007-11-14 |
| 6434690 Canada Inc. | 468 MontÉe De La Source, Cantley, QuÉbec, QC J8V 3B5 | 2005-08-18 |
| 4152298 Canada Inc. | 409 MontÉe De La Source, Cantley, QC J8V 3B5 | 2003-03-19 |
| Find all corporations in postal code J8V 3B5 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MANON BOLDUC | 10 RUE NICOLE, CANTLEY QC J8V 3B5, Canada |
| City | Cantley |
| Post Code | J8V 3B5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Valege IncorporГ©e | 80 St-viateur Est Appt.208, Montreal, Quebec, QC H2T 1A6 | 2003-05-05 |
| Brell Renovation IncorporГ©e | 5984 Auclair, Brossard, QC J4Z 1K2 | 2003-02-26 |
| Les Placements RiviÈre Gatineau IncorporÉe | 768, Boul. Saint-joseph, Bureau 100, Gatineau, QC J8Y 4B8 | |
| Gestion Garll AndrГ© Robert IncorporГ©e | 11, Boul. Gall, Drummondville, QC J2C 1H4 | 2005-06-01 |
| 6446884 Canada IncorporÉe | 300chemin Du Lac, LÉry, QC J6N 1A1 | 2005-09-12 |
| 6185088 Canada IncorporÉe | 52, Rue Des Bourgeois, QuÉbec, QC G2N 1W7 | 2004-01-22 |
| 6290914 Canada IncorporÉe | MontrÉal, QuÉbec, QC H3S 2G4 | 2004-10-01 |
| 6416951 Canada IncorporÉe | Coteau-du-lac, QuÉbec, QC J0P 1L0 | 2005-07-12 |
| 6284353 Canada IncorporÉe | 257 Des Narcisses, Ste-thÉrÈse, QC J7E 5L4 | 2004-09-13 |
| 6102832 Canada IncorporÉe | 199 Second Ave. #2, Ottawa, ON K1S 2H6 | 2003-06-09 |
Please comment or provide details below to improve the information on 6781985 CANADA INCORPORÉE.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.