SOGEBIO INTERNATIONALE INC. (Corporation# 6781586) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 31, 2007.
| Corporation ID | 6781586 |
| Business Number | 845312396 |
| Corporation Name | SOGEBIO INTERNATIONALE INC. |
| Registered Office Address |
233, Rue Saint-paul QuГ©bec QC G1K 3W3 |
| Incorporation Date | 2007-05-31 |
| Dissolution Date | 2011-07-26 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JOHANNE GINGRAS | 346 AVENUE DU HIBOU, STONEHAM QC G0A 4P0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2007-05-31 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2009-12-10 | current | 233, Rue Saint-paul, QuГ©bec, QC G1K 3W3 |
| Address | 2007-05-31 | 2009-12-10 | 346, Avenue Du Hibou, Stoneham, QC G0A 4P0 |
| Name | 2007-05-31 | current | SOGEBIO INTERNATIONALE INC. |
| Status | 2011-07-26 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2010-03-02 | 2011-07-26 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2009-10-14 | 2010-03-02 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2007-05-31 | 2009-10-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2011-07-26 | Dissolution | Section: 212 |
| 2007-05-31 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Productions Se Inc. | 15-200, Rue Lalemant, QuГ©bec, QC G1K 0C2 | 2015-10-08 |
| Association Al-jama'a | 280 Rue Du Prince-Г‰douard, Apt 506, QuГ©bec, QC G1K 0E9 | 2015-10-22 |
| Enjeux Du Droit | 701-380, Rue De La Couronne, QuГ©bec, QC G1K 0G5 | 2020-06-26 |
| 11570897 Canada Inc. | 203-26, Rue De La Pointe-aux-liГЁvres, QuГ©bec, QC G1K 0G6 | 2019-08-15 |
| Goretti Music Ltd. | 346 Rue Ste-agnГ€s, Apt #4, Quebec, QC G1K 1E9 | 2005-04-28 |
| Epicerie G.a. Ratte Inc. | 202 Rue Taschereau, QuÉbec, QC G1K 1G7 | 1980-04-18 |
| 11566725 Canada Inc. | 3-293 Rue Cardinal-taschereau, QuÉbec, QC G1K 1G8 | 2019-08-13 |
| 3608336 Canada Inc. | 76, St-vallier, Quebec, QC G1K 1J6 | 1999-06-15 |
| BiotГ© CosmГ©tiques Inc. | 135 Rue Saint-vallier W., QuГ©bec, QC G1K 1J9 | 2009-09-03 |
| 4312651 Canada Inc. | 216 Rue Saint-vallier Ouest, Suite 2, QuГ©bec, QC G1K 1K2 | 2005-09-28 |
| Find all corporations in postal code G1K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JOHANNE GINGRAS | 346 AVENUE DU HIBOU, STONEHAM QC G0A 4P0, Canada |
| City | QuГ©bec |
| Post Code | G1K 3W3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Echange Internationale 514 Ltee | 111 Chabanel West, Room 310, Montreal, QC H2N 1E1 | 1981-08-06 |
| Solide Internationale Inc. | 1re Avenue Du Parc-industriel, Sainte-marie, QC G6E 1B5 | |
| Sterne International Marketing Corporation Internationale | 764 Prieur, Duvernay, Laval, QC H7E 2V3 | 1985-04-23 |
| 1200 Internationale Boulevard Property Inc . | 2000 Peel Street, Suite 900, Montreal, QC H3A 2W5 | 2002-08-08 |
| Г‰cole Internationale De L'outaouais Foundation | 115 Rue Princiaple, 2e Etage, Aylmer, QC J9H 3M2 | 1990-11-02 |
| AutoritÉ Sportive Nationale Du Canada De La FÉdÉration Internationale De L'automobile Inc. | 1400-10303 Jasper Ave Nw, Edmonton, AB T5J 3N6 | 1989-05-31 |
| Foundation of The SociÉtÉ Internationale D'urologie ''fsiu'' | 1155 Robert-bourassa, Suite 1012, Montréal, QC H3B 3A7 | 2008-03-25 |
| Section Canadienne De La SociÉtÉ Internationale D'urologie (s.i.u.) | 1155 Robert-bourassa, Suite 1012, Montreal, QC H3B 3A7 | 2000-04-18 |
| Lifort Internationale Inc. | 2644, De LouviГЁres, QuГ©bec, QC G1V 2A5 | 2008-10-10 |
| Less-pak Internationale Inc. | 123 Barr St., St-laurent, QC H4T 1W6 | 1994-02-09 |
Please comment or provide details below to improve the information on SOGEBIO INTERNATIONALE INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.