HELLOO NETSPRING INTERNET MARKETING INC. (Corporation# 6780962) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 30, 2007.
| Corporation ID | 6780962 |
| Business Number | 845565399 |
| Corporation Name | HELLOO NETSPRING INTERNET MARKETING INC. |
| Registered Office Address |
3107 Des HГґtels Suite 18c QuГ©bec QC G1W 4W5 |
| Incorporation Date | 2007-05-30 |
| Dissolution Date | 2010-03-02 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JEAN-FRANCOIS ST-LAURENT | 3107 DES HÔTELS, SUITE 18C, SAINTE-FOY QC G1W 4W5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2007-05-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2007-05-30 | current | 3107 Des HГґtels, Suite 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 |
| Name | 2007-05-30 | current | HELLOO NETSPRING INTERNET MARKETING INC. |
| Status | 2010-03-02 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2009-10-14 | 2010-03-02 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2007-05-30 | 2009-10-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2010-03-02 | Dissolution | Section: 212 |
| 2007-05-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ifbm - International Finance and Business Management Corporation | 3107 Des HГґtels, Suite 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2006-02-07 |
| Rexton International Inc. | 3107 Des HГґtels, Suite 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2006-10-24 |
| Ktsc King's Trade Services & Consultancy Inc. | 3107 Des HГґtels, Suite 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2007-02-19 |
| Primadart Corp. | 3107 Des HГґtels, Suite 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2005-10-18 |
| Unitrade Overseas Management Ltd. | 3107 Des HГґtels, Suite 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2005-11-10 |
| 6950965 Canada Inc. | 3107 Des HГґtels, #18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2008-04-02 |
| 6376185 Canada Inc. | 3107 Des HГґtels, 18c, Quebec, QC G1W 4W5 | 2005-04-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gullannet Holding Corp. | 3107 Des HГґtels, #18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2013-07-22 |
| Linovati Inc. | 3107, Avenue Des HГґtels, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2012-06-22 |
| Kasael Investment Company Ltd. | 3107 Des HГґtels, 18c, QuГ©bec, QC G1W 4W5 | 2012-01-13 |
| Icair, International Company (for) Aircraft Industry Resell Corporation | 3107, Des Hotels, 18c, Quebec, QC G1W 4W5 | 2009-11-04 |
| Barnett Holding Investments Corp. | 3107 Ave. Des HÔtels, Suite 18c, QuÉbec, QC G1W 4W5 | 2005-06-01 |
| Sigma Management Implementation & Control Corp. | 3107, Des HГ”tels, Suite 18c, Sainte-foy, QC G1W 4W5 | 2003-03-02 |
| 6003117 Canada Inc. | 3107, Ave Des HГ”tels, Sainte-foy, QC G1W 4W5 | 2002-07-10 |
| Apirou Systems Inc. | 3107 Avenue Des Hotels, Sainte - Foy, QC G1W 4W5 | 1999-08-19 |
| Wintimes Entertainment Inc. | 3107 Avenue Des HГ”tels, Sainte-foy, QC G1W 4W5 | 2000-03-31 |
| Ith International Trading House Corp. | 3107 Avenue Des HÔtels, Suite 18c, QuÉbec, QC G1W 4W5 | 2005-05-24 |
| Find all corporations in postal code G1W 4W5 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JEAN-FRANCOIS ST-LAURENT | 3107 DES HÔTELS, SUITE 18C, SAINTE-FOY QC G1W 4W5, Canada |
| City | QuГ©bec |
| Post Code | G1W 4W5 |
| Category | marketing |
| Category + City | marketing + QuГ©bec |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| L'agence Marketing Internet Hop-there! Inc. | 553 CarrÉ Arseneault, Ste-therese, QC J7E 2K6 | 2000-04-06 |
| Internet Marketing Group Flightace Inc. | 542 Rockhill Crescent, Beaconsfield, QC H9W 3G3 | 2013-07-01 |
| Virtual Bath.ca Internet Marketing Inc. | 266 Bold Street, Hamilton, ON L8P 1W2 | 2000-02-09 |
| Helloo Samsam Designs Inc. | 6 Belleville Drive, Brampton, ON L6P 1V7 | 2020-09-01 |
| Internet Marketing Technologies Inc. | 29-655 Richmond Rd, Ottawa, ON K2A 3Y3 | 2006-06-04 |
| Avant Internet Marketing Inc. | 24 Amherst Ave., Toronto, ON M6E 1Z3 | 2009-05-05 |
| Pt Home Internet Marketing Inc. | 27 Larner Drive, Ajax, ON L1T 1V1 | 2006-03-31 |
| Fokus Groupe, Internet Marketing Inc. | 75, Rue Queen, MontrÉal, QC H3C 2N6 | 1997-08-14 |
| Clik Internet Marketing Inc. | 8807 Leroux, Lasalle, QC H8R 3V7 | 2008-12-02 |
| Clarke Internet Marketing Inc. | 439 University St 5th Floor, Toronto, ON M5G 2N8 | 2007-03-21 |
Please comment or provide details below to improve the information on HELLOO NETSPRING INTERNET MARKETING INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.