Seenov Inc. (Corporation# 6780636) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 29, 2007.
| Corporation ID | 6780636 |
| Business Number | 846102184 |
| Corporation Name | Seenov Inc. |
| Registered Office Address |
159 - 202 Ave St-hippolyte QC J8A 1V8 |
| Incorporation Date | 2007-05-29 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| CLAUDE ARPIN | 159, 202E. AVENUE, ST. HIPPOLYTE QC J8A 1V8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2007-05-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2007-05-29 | current | 159 - 202 Ave, St-hippolyte, QC J8A 1V8 |
| Name | 2007-07-09 | current | Seenov Inc. |
| Name | 2007-05-29 | 2007-07-09 | 6780636 CANADA INC. |
| Status | 2007-05-29 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2007-07-09 | Amendment / Modification | Name Changed. |
| 2007-05-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-03-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-03-25 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-03-25 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-03-25 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 159 - 202 Ave |
| City | St-Hippolyte |
| Province | QC |
| Postal Code | J8A 1V8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10337781 Canada Foundation | 159 202e Av, Saint-hippolyte, QC J8A 1V8 | 2017-07-26 |
| Sittelle Solutions International Inc. | 159 -202 Ave., St-hippolyte, QC J8A 1V8 | 2010-11-01 |
| Luminosys Inc. | 159, 202e. Avenue, St. Hippolyte, QC J8A 1V8 | 2007-08-28 |
| Production Taiga Inc. | 34 202 Avenue, St-hippolyte, QC J8A 1V8 | 2003-09-11 |
| Sittelle Technologies Inc. | 159 - 202 Ave., St-hippolyte, QC J8A 1V8 | 1994-06-02 |
| Gestion Yves Prevost Ltee | 147 202nd. Ave., Saint-hippolyte, QC J8A 1V8 | 1980-12-31 |
| Les Gestions Sherna Inc. | 205 202ieme Ave., St-hippolyte, QC J8A 1V8 | 1978-01-18 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Placements Stodyak Inc. | 32 Chemin De La Brise, St-hippolyte, QC J8A 0A4 | 1984-03-16 |
| Gestion Marie-josÉe HupÉ Inc. | 142, Rue De La Grande-ourse, Saint-hippolyte, QC J8A 0B8 | 2009-12-29 |
| 9401628 Canada Inc. | Boulevard Des Grives, Gatineau, QC J8A 0B9 | 2015-08-10 |
| Dalouraco Inc. | 39 Rue Du Torrent, Saint-hippolyte, QC J8A 0G6 | 2007-08-17 |
| DГ©bosselage Laurentides Inc. | 15 Rue Des Sentiers, Saint-hippolyte, QC J8A 0G9 | 2013-02-26 |
| 181448 Canada LtГ©e | 41 Rue Richer, St.hippolyte, QC J8A 1A2 | 1984-03-14 |
| Productions77 Inc. | 10 Rue De L'Г‰rabliГЁre Ouest, Saint-hippolyte, QC J8A 1A3 | 2018-05-07 |
| PhГ©nix Conseils Inc. | 49 Rue De L'erabliere Ouest, St-hippolyte, QC J8A 1A3 | 2005-07-13 |
| Maconnerie AndrГ© Gingras Inc. | 39 Chemin Des Buttes, Saint-hippolyte, QC J8A 1A7 | 1987-01-23 |
| 8727813 Canada Inc. | 48 Rue Lanthier, Saint-hippolyte, QC J8A 1A8 | 2014-05-23 |
| Find all corporations in postal code J8A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| CLAUDE ARPIN | 159, 202E. AVENUE, ST. HIPPOLYTE QC J8A 1V8, Canada |
| City | St-Hippolyte |
| Post Code | J8A 1V8 |
Please comment or provide details below to improve the information on Seenov Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.