Catarina Beauty Inc. (Corporation# 6780016) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 29, 2007.
| Corporation ID | 6780016 |
| Business Number | 846113983 |
| Corporation Name | Catarina Beauty Inc. |
| Registered Office Address |
110 De La Barre App. 2211 Longueuil QC J4K 1A3 |
| Incorporation Date | 2007-05-29 |
| Dissolution Date | 2008-05-02 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 2 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JEAN-DENIS BOUDREAULT | 110 DE LA BARRE, APP. 2211, LONGUEUIL QC J4K 1A3, Canada |
| CATHERINE BÉDARD | 110 DE LA BARRE, APP. 2211, LONGUEUIL QC J4K 1A3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2007-05-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2007-05-29 | current | 110 De La Barre, App. 2211, Longueuil, QC J4K 1A3 |
| Name | 2007-05-29 | current | Catarina Beauty Inc. |
| Status | 2008-05-02 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2007-05-29 | 2008-05-02 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2008-05-02 | Dissolution | Section: 210 |
| 2007-05-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 4205855 Canada Inc. | 110 De La Barre, App. 910, Longeuil, QC J4K 1A3 | 2004-01-15 |
| Kaidao International Inc. | 110 De La Barre, Suite 1611, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2005-08-23 |
| Montreal It Institutes Inc. | 110 De La Barre, Bureau 224, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2009-05-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Md Photonics Inc. | 2205-110 Rue De La Barre, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2020-10-05 |
| 10823678 Canada Foundation | 110 Rue De La Barre, Apartement 1525, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2018-06-04 |
| Destiny Business Partners Inc. | 110 Rue De La Barre #1125, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2015-11-24 |
| Attramedia Ltd. | 110 Rue De La Barre, Suite 1807, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2015-01-07 |
| Ekis Sp Inc. | 110, De La Barre, Bureau 224, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2011-05-01 |
| Cantranet Inc. | 1523-110 Rue De La Barre, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2011-02-19 |
| J and C Pet Products Inc. | 725-110 Rue De La Barre, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2009-07-18 |
| Great Idea Water Technologies Incorporated | 110 Rur De La Barre, Suite 1023, Longueuil, QC J4K 1A3 | 2007-08-27 |
| 3218937 Canada Inc. | 110 Rue De La Barre, Bureau 217, Longueuil, QC J4K 1A3 | 1996-01-15 |
| 90473 Canada Ltee | 110 Rue De La Barre, Longueuil, QC J4K 1A3 | 1979-02-16 |
| Find all corporations in postal code J4K 1A3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JEAN-DENIS BOUDREAULT | 110 DE LA BARRE, APP. 2211, LONGUEUIL QC J4K 1A3, Canada |
| CATHERINE BÉDARD | 110 DE LA BARRE, APP. 2211, LONGUEUIL QC J4K 1A3, Canada |
| City | Longueuil |
| Post Code | J4K 1A3 |
| Category | beauty |
| Category + City | beauty + Longueuil |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Catarina Enterprises Inc. | 20 Chaparral Valley Manor Se, Calgary, AB T2X 0M4 | 2020-05-06 |
| Unique Beauty Health & Beauty Inc. | 870 Brown's Line, Etobicoke, ON M8W 3W2 | 2012-10-11 |
| Canada Health & Beauty Distribution Inc. | J3m 1h7, Marieville, QC J3M 1H7 | 2020-05-25 |
| Canadian Halal Health and Beauty Inc. | 191 Rowntree Dairy Road, Unit 1, Vaughan, ON L4L 8B8 | |
| Estilite Barber and Beauty Spa Corp. | 3620 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X1 | 2005-06-20 |
| Beauty By Ash Inc. | 615 6 Avenue Se, Calgary, AB T2G 1S2 | 2019-10-28 |
| Bam Bam Beauty Ltd. | 12 Elm Lea Street, Markham, ON L3P 3M7 | 2018-09-11 |
| C&j Car Beauty Inc. | 9 Mimosa St, Markham, ON L6E 1E1 | 2018-10-24 |
| Bon Hue Beauty Inc. | 351 185-911 Yates St, Victoria, BC V8V 4Y9 | 2015-09-18 |
| What Is Beauty Inc. | 515-238 Bonis Ave, Scarborough, ON M1T 3W7 | 2012-03-22 |
Please comment or provide details below to improve the information on Catarina Beauty Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.