6582052 CANADA INCORPORÉE (Corporation# 6582052) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 8, 2006.
| Corporation ID | 6582052 |
| Business Number | 854563566 |
| Corporation Name | 6582052 CANADA INCORPORÉE |
| Registered Office Address |
6010 Boul. Cavendish, Suite 216 CГ”te-saint-luc QC H4W 2Y2 |
| Incorporation Date | 2006-06-08 |
| Dissolution Date | 2009-04-17 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| GABRIEL ILLOUZ | 6010 BOUL. CAVENDISH, SUITE 216, CÔTE-SAINT-LUC QC H4W 2Y2, Canada |
| YARIV OLIEL | 5688 EINSTEIN, CÔTE-SAINT-LUC QC H4W 2Y2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2006-06-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2006-06-08 | current | 6010 Boul. Cavendish, Suite 216, CГ”te-saint-luc, QC H4W 2Y2 |
| Name | 2006-06-08 | current | 6582052 CANADA INCORPORÉE |
| Status | 2009-04-17 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2008-11-06 | 2009-04-17 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2006-06-08 | 2008-11-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-04-17 | Dissolution | Section: 212 |
| 2006-06-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 6010 BOUL. CAVENDISH, SUITE 216 |
| City | CГ”TE-SAINT-LUC |
| Province | QC |
| Postal Code | H4W 2Y2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10949175 Canada Corp. | 518-6010 Boulevard Cavendish, CГґte Saint-luc, QC H4W 2Y2 | 2018-08-16 |
| 9601015 Canada Inc. | 6000 Cavendish Blvd #217, Montreal, QC H4W 2Y2 | 2016-01-27 |
| Rots Auto Inc. | 6010 Cavendish Blvd, Saint Luc, QC H4W 2Y2 | 2011-07-19 |
| Breezenetwork Inc. | 6010 Cavendish, Appt. 406, CГ”te-saint-luc, QC H4W 2Y2 | 2006-10-25 |
| 6553818 Canada Incorporated | 6010 Boul Cavendish, Apt. 716, Cote Saint-luc, QC H4W 2Y2 | 2006-04-14 |
| Nannooks Tender Moments Inc. | 6000 Cavendish Blvd, 323, Montreal, QC H4W 2Y2 | 2003-08-08 |
| Dr's Choice Premium Baby Food Corp. | 6000 Cavendish, Suite 121, Montreal, QC H4W 2Y2 | 1999-03-05 |
| Kovshoff, Kovshoff & Compagnie Inc. | 6000 Cavendish Blvd., Apt. 501, CГґte St. Luc, QC H4W 2Y2 | 1980-12-08 |
| 131649 Canada Inc. | 6000 Cavendish Blvd, Suite 319, Montreal, QC H4W 2Y2 | 1984-03-30 |
| 138947 Canada Inc. | 6000 Cavendish Blvd, Apt. 117, Montreal, QC H4W 2Y2 | 1985-01-16 |
| Find all corporations in postal code H4W 2Y2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| GABRIEL ILLOUZ | 6010 BOUL. CAVENDISH, SUITE 216, CÔTE-SAINT-LUC QC H4W 2Y2, Canada |
| YARIV OLIEL | 5688 EINSTEIN, CÔTE-SAINT-LUC QC H4W 2Y2, Canada |
| City | CГ”TE-SAINT-LUC |
| Post Code | H4W 2Y2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Valege IncorporГ©e | 80 St-viateur Est Appt.208, Montreal, Quebec, QC H2T 1A6 | 2003-05-05 |
| Brell Renovation IncorporГ©e | 5984 Auclair, Brossard, QC J4Z 1K2 | 2003-02-26 |
| Les Placements RiviÈre Gatineau IncorporÉe | 768, Boul. Saint-joseph, Bureau 100, Gatineau, QC J8Y 4B8 | |
| Gestion Garll AndrГ© Robert IncorporГ©e | 11, Boul. Gall, Drummondville, QC J2C 1H4 | 2005-06-01 |
| 6290914 Canada IncorporÉe | MontrÉal, QuÉbec, QC H3S 2G4 | 2004-10-01 |
| 6185088 Canada IncorporÉe | 52, Rue Des Bourgeois, QuÉbec, QC G2N 1W7 | 2004-01-22 |
| 6446884 Canada IncorporÉe | 300chemin Du Lac, LÉry, QC J6N 1A1 | 2005-09-12 |
| 6284353 Canada IncorporÉe | 257 Des Narcisses, Ste-thÉrÈse, QC J7E 5L4 | 2004-09-13 |
| 6416951 Canada IncorporÉe | Coteau-du-lac, QuÉbec, QC J0P 1L0 | 2005-07-12 |
| 6102832 Canada IncorporÉe | 199 Second Ave. #2, Ottawa, ON K1S 2H6 | 2003-06-09 |
Please comment or provide details below to improve the information on 6582052 CANADA INCORPORÉE.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.