6581692 CANADA INC. (Corporation# 6581692) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 8, 2006.
| Corporation ID | 6581692 |
| Business Number | 854566569 |
| Corporation Name | 6581692 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
2020 Lanthier Drive Unit # 8 Orleans ON K4A 3V4 |
| Incorporation Date | 2006-06-08 |
| Dissolution Date | 2009-04-17 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| HAMLET DJEREDJIAN | 2101 - 100TH AVENUE, LAVAL QC H7T 3C5, Canada |
| PAUL BASMADJIAN | 110 RUE RYAN, DOLLARD DES ORMEAUX QC H9A 3C7, Canada |
| ANAS NSEIR | 40 RUE DES LOTUS, BLAINVILLE QC J7C 5V1, Canada |
| YEPREM ADJEMIAN | 2550 RUE CUVILLIER, LAVAL QC H7T 3A8, Canada |
| MEHER BARONIAN | 1035 CANDLEWOOD STREET, ORLEANS ON K4A 5E9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2006-06-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2006-06-08 | current | 2020 Lanthier Drive, Unit # 8, Orleans, ON K4A 3V4 |
| Name | 2006-06-08 | current | 6581692 CANADA INC. |
| Status | 2009-04-17 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2008-11-06 | 2009-04-17 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2006-06-08 | 2008-11-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-04-17 | Dissolution | Section: 212 |
| 2006-06-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Max Volley Inc. | 2020 Lanthier Drive, Suite 251, Orleans, ON K4A 3V4 | 2004-03-15 |
| The Canadian Tulip Legacy | 2020 Lanthier Drive, Suite 404, Ottawa, ON K4A 3V4 | 1990-04-17 |
| 6456260 Canada Inc. | 2020 Lanthier Drive, Unit #11, Orleans, ON K4A 3V4 | 2005-09-30 |
| 11657666 Canada Inc. | 2020 Lanthier Drive, Ottawa, ON K4A 3V4 | 2019-10-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cbsa Retirees' Association | 9-2020 Lanthier Drive, Suite 420, Orleans, ON K4A 3V4 | 2020-07-03 |
| Bond Bespoke Inc. | 9-2020 Lanthier Dr., Suite 102, Orleans, ON K4A 3V4 | 2020-01-29 |
| 11582631 Canada Inc. | 9-2020 Lanthier Drive, Suite 505, Ottawa, ON K4A 3V4 | 2019-08-21 |
| Mcei Inc. | 9-2020 Lanthier Dr., Suite 242, Ottawa, ON K4A 3V4 | 2019-04-29 |
| 11248251 Canada Inc. | 9-2020 Lanthier Street, Suite 350, Ottawa, ON K4A 3V4 | 2019-02-13 |
| 11015737 Canada Inc. | Suite 332, 9-2020 Lanthier Dr., Ottawa, ON K4A 3V4 | 2018-09-27 |
| 10898899 Canada Incorporated | 9-2020 Lanthier Dr, Suite #227, Orleans, ON K4A 3V4 | 2018-07-23 |
| Sunshor Developments Corporation | 2020-9 Lanthier Drive, Suite 222, Orleans, ON K4A 3V4 | 2018-02-13 |
| Risk Control Services (canada) Ltd. | 9-2020 Lanthier Drive Suite 258, Ottawa, ON K4A 3V4 | 2017-11-02 |
| National Drain Inc. | 2020-9 Lanthier Drive, Suite 222, Orleans, ON K4A 3V4 | 2017-06-23 |
| Find all corporations in postal code K4A 3V4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| HAMLET DJEREDJIAN | 2101 - 100TH AVENUE, LAVAL QC H7T 3C5, Canada |
| PAUL BASMADJIAN | 110 RUE RYAN, DOLLARD DES ORMEAUX QC H9A 3C7, Canada |
| ANAS NSEIR | 40 RUE DES LOTUS, BLAINVILLE QC J7C 5V1, Canada |
| YEPREM ADJEMIAN | 2550 RUE CUVILLIER, LAVAL QC H7T 3A8, Canada |
| MEHER BARONIAN | 1035 CANDLEWOOD STREET, ORLEANS ON K4A 5E9, Canada |
| City | Orleans |
| Post Code | K4A 3V4 |
Please comment or provide details below to improve the information on 6581692 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.