6102981 CANADA INC. (Corporation# 6102981) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 2, 2003.
| Corporation ID | 6102981 |
| Business Number | 887955409 |
| Corporation Name | 6102981 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
15 Du Mont-joel Cantley QC J8V 3S2 |
| Incorporation Date | 2003-06-02 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 7 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| LYNDA PARADIS | 3 RUE MASSE, GATINEAU QC J8V 1B7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2003-06-02 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2005-09-20 | current | 15 Du Mont-joel, Cantley, QC J8V 3S2 |
| Address | 2003-06-02 | 2005-09-20 | 3 Rue Masse, Gatineau, QC J8V 1B7 |
| Name | 2003-06-02 | current | 6102981 CANADA INC. |
| Status | 2003-06-02 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2003-06-02 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| The Handmade Bride Inc. | 48 Rue Du Mont-joel, Cantley, QC J8V 3S2 | 2011-12-13 |
| Festival La Grande Descente De La Gatineau | 19 Impasse Du Colonel, Cantley, QC J8V 3S2 | 2008-05-06 |
| 4332008 Canada Inc. | 80 Mont-joel, Cantley, QC J8V 3S2 | 2005-12-16 |
| 6509037 Canada Inc. | 80 Mont-joel, Gatineau, QC J8V 3S2 | 2006-01-20 |
| 8357145 Canada Inc. | 80 Mont-joel, Cantley, QC J8V 3S2 | 2012-11-22 |
| Arroh and Bow Inc. | 48 Rue Du Mont-joel, Cantley, QC J8V 3S2 | 2018-03-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12262126 Canada Inc. | 38, Rue De Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2020-08-12 |
| 8187894 Canada Inc. | 42, Rue Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2012-05-08 |
| Zaxia Inc. | 11 Rue Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2006-02-14 |
| 4314450 Canada Inc. | 8 Ave. Des Grands Jardins, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2005-07-21 |
| 10733687 Canada Inc. | 14 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2018-04-14 |
| 9417702 Canada Inc. | 74, Avenue Des Grands-jardins, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2015-08-25 |
| 10772313 Canada Inc. | 14 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2018-05-07 |
| Michelle Soucy Holdings Limited | 58 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A3 | 2000-07-28 |
| Netstate Inc. | 109 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A4 | 2018-01-31 |
| 8142661 Canada Inc. | 158, Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A4 | 2012-03-16 |
| Find all corporations in postal code J8V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| LYNDA PARADIS | 3 RUE MASSE, GATINEAU QC J8V 1B7, Canada |
| City | CANTLEY |
| Post Code | J8V 3S2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 6102981 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.