ARTONIKA Limited (Corporation# 6083765) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 5, 2003.
| Corporation ID | 6083765 |
| Business Number | 887869808 |
| Corporation Name | ARTONIKA Limited |
| Registered Office Address |
180 Mississauga Valley Blvd. Unit # 161 Mississauga Ontario ON L5A 3M2 |
| Incorporation Date | 2003-04-05 |
| Dissolution Date | 2006-06-14 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| EMIL KOTZEV | 180 MISSISSAUGA VALLEY BLVD. UNIT # 161, MISSISSAUGA ON L5A 3M2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2003-04-05 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2003-04-05 | current | 180 Mississauga Valley Blvd. Unit # 161, Mississauga, Ontario, ON L5A 3M2 |
| Name | 2003-04-05 | current | ARTONIKA Limited |
| Status | 2006-06-14 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2006-01-04 | 2006-06-14 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2003-04-05 | 2006-01-04 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2006-06-14 | Dissolution | Section: 212 |
| 2003-04-05 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 180 MISSISSAUGA VALLEY BLVD. UNIT # 161 |
| City | ONTARIO |
| Province | ON |
| Postal Code | L5A 3M2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Need That Pronto Inc. | 176-180 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2020-10-26 |
| Keennect Inc. | 145-180 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2020-08-04 |
| 11477269 Canada Inc. | 16-180 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2019-06-21 |
| Amc Mortgage Solutions Incorporated | 215-180 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2018-10-05 |
| 10420026 Canada Incorporated | 5 - 180 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2017-09-25 |
| Jorden's Hot Dogs & Vending Corporation | 210 - 180 Mississauga Valley Blvd., Mississauga, ON L5A 3M2 | 2017-06-29 |
| 9980733 Canada Inc. | 34-180 Mississauga Valley Blvd., Mississauga, ON L5A 3M2 | 2016-11-10 |
| 9916628 Canada Limited | 34-180 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2016-09-22 |
| Viravay Limited | 180 Mississauga Valley Blvd, Unit No 3, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2016-04-23 |
| 9573615 Canada Inc. | 38-180 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 3M2 | 2016-01-05 |
| Find all corporations in postal code L5A 3M2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| EMIL KOTZEV | 180 MISSISSAUGA VALLEY BLVD. UNIT # 161, MISSISSAUGA ON L5A 3M2, Canada |
| City | ONTARIO |
| Post Code | L5A 3M2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 7687966 Canada Limited | 105 Holmecrest Trail, Scarborough, ON M1C 1V8 | |
| 7938713 Canada Limited | 100, Zenway Boulevard, Woodbridge, ON L4H 2Y7 | |
| 7555130 Canada Limited | 40, Rue Saint-antoine, Gatineau, QC J8T 3L6 | |
| 11814320 Canada Limited | 539 Riverbend Drive, Kitchener, ON N2K 3S3 | |
| Freegateway Limited | C/o Streamonix Limited, Suite 1000, 355 Burrard Street, Vancouver, BC V6C 2G8 | 2019-08-01 |
| 8100942 Canada Limited | 662 Tilbury Avenue, Ottawa, ON K2A 1A1 | |
| 11134965 Canada Limited | 34 Crescent Road, Huntsville, ON P1H 1Y3 | |
| 8567093 Canada Limited | 70 Jefferson Avenue, Toronto, ON M6K 1Y4 | |
| 8133581 Canada Limited | 625 Neal Drive, Peterborough, ON K6J 6X7 | |
| 7688032 Canada Limited | 33 Shaddock Crescent, Scarborough, ON M1J 1L3 |
Please comment or provide details below to improve the information on ARTONIKA Limited.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.