DELIVER NOW - LIVREZ MAINTENANT INC. (Corporation# 6023002) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 26, 2002.
| Corporation ID | 6023002 |
| Business Number | 861011682 |
| Corporation Name | DELIVER NOW - LIVREZ MAINTENANT INC. |
| Registered Office Address |
82 Karen Court Orangeville ON L9W 3S3 |
| Incorporation Date | 2002-09-26 |
| Dissolution Date | 2005-12-14 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ROBERT FERGUSON | 82 KAREN COURT, ORANGEVILLE ON L9W 3S3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2002-09-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2002-09-26 | current | 82 Karen Court, Orangeville, ON L9W 3S3 |
| Name | 2002-09-26 | current | DELIVER NOW - LIVREZ MAINTENANT INC. |
| Status | 2005-12-14 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2005-07-06 | 2005-12-14 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2002-09-26 | 2005-07-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2005-12-14 | Dissolution | Section: 212 |
| 2002-09-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 82 KAREN COURT |
| City | ORANGEVILLE |
| Province | ON |
| Postal Code | L9W 3S3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Serca Financial Inc. | 24 Karen Court, Orangeville, ON L9W 3S3 | 2020-06-08 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sameer Ahmadi Live Entertainment Inc. | 14 Murray Crt, Orangeville, ON L9W 0A1 | 2019-08-27 |
| Promax Virtual Services Inc. | 1 Maude Court, Orangeville, ON L9W 0A3 | 2011-11-15 |
| 12522501 Canada Inc. | 6, Maude Court, Orangeville, ON L9W 0A3 | 2020-11-25 |
| 11241001 Canada Inc. | 66 Young Court, Orangeville, ON L9W 0A8 | 2019-02-08 |
| Diamond Blackfan Anemia Canada | 67 Young Court, Orangeville, ON L9W 0A8 | 2010-04-23 |
| Mcgrann Business Consulting Inc. | 55 Young Court, Orangeville, ON L9W 0A8 | 2007-03-16 |
| Stellar Cloud Solutions Inc. | 55 Young Court, Orangeville, ON L9W 0A8 | 2015-09-28 |
| 10188425 Canada Inc. | 136-200 Kingfisher Drive, Mono, ON L9W 0B3 | 2017-04-11 |
| Robert A. Anderson Sales Ltd. | 200 Kingfisher Drive, Unit #94, Mono, ON L9W 0B3 | |
| Canada Grand World Central Corp. | 200 Kingfisher Drive, Unit 136, Mono, ON L9W 0B3 | 2013-12-09 |
| Find all corporations in postal code L9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ROBERT FERGUSON | 82 KAREN COURT, ORANGEVILLE ON L9W 3S3, Canada |
| City | ORANGEVILLE |
| Post Code | L9W 3S3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Nettoyez Maintenant Ltee | 3056 7th Avenue, Chomedey, Laval, QC H7V 1M9 | 1982-12-15 |
| Health and Education Now! | 4724, Rue Saint-andrГ©, MontrГ©al, QC H2J 3A1 | 2011-06-16 |
| Deliver Right Inc. | 788 St Joseph St, Winnipeg, MB R2H 3A7 | 2013-08-31 |
| Deliver Me Pleasure Inc. | 150 Roehampton Ave, Toronto, ON M4P 0A2 | 2020-05-25 |
| Just Order and We Deliver Inc. | 11 Fairhill Ave, Brampton, ON L7A 2A9 | 2011-05-19 |
| A1 Deliver This Now Ltd. | 8641 Cedarview Street, Windsor, ON N8S 1L1 | 2020-09-09 |
| Deliver Technology Inc. | #308 2545 116 Street Nw, Edmonton, AB T6J 3Z7 | 2019-03-02 |
| We Deliver By Jim Inc. | 2280 Aldeane Avenue, Victoria, BC V9B 2C7 | 2000-09-14 |
| Simplex Now Inc. | 1126 Coopers Drive S.w., Airdrie, AB T4B 0Z8 | 2009-11-11 |
| Canadian Deliver Experts for Cargo and Couriers Inc. | 466 90e Av, Laval, QC H7W 3L2 | 2017-11-26 |
Please comment or provide details below to improve the information on DELIVER NOW - LIVREZ MAINTENANT INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.