CLM BK INVESTMENTS, Inc. (Corporation# 6021620) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 22, 2002.
| Corporation ID | 6021620 |
| Business Number | 861059046 |
| Corporation Name | CLM BK INVESTMENTS, Inc. |
| Registered Office Address |
3309 Quebec Street Vancouver BC V5V 3J8 |
| Incorporation Date | 2002-09-22 |
| Dissolution Date | 2003-09-16 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 3 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ROBERT S LANCIT | 3309 QUEBEC, VANCOUVER BC V5V 3J8, Canada |
| JOHN A CHARBONNEAU | 6707 ST. GEORGE STREET, VANCOUVER BC V5X 4S3, Canada |
| ANDREW R. G. MACKEY | 512- 1 EAST CORDOVA STREET, VANCOUVER BC V6A 4H3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2002-09-22 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2002-09-22 | current | 3309 Quebec Street, Vancouver, BC V5V 3J8 |
| Name | 2002-09-22 | current | CLM BK INVESTMENTS, Inc. |
| Status | 2003-09-16 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2002-09-22 | 2003-09-16 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2003-09-16 | Dissolution | Section: 210 |
| 2002-09-22 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Zero Creative Inc. | 3315 Quebec Street, Vancouver, BC V5V 3J8 | 2012-10-17 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Renegade Strategies Inc. | Ph1-702, King Edward Ave East, Vancouver, BC V5V 0A9 | 2007-05-26 |
| 11747991 Canada Inc. | 738 East 29th Avenue, Suite 404, Vancouver, BC V5V 0B6 | 2019-11-29 |
| Shut In Productions (vancouver) Inc. | 201 - 225 E. 17th Ave, Vancouver, BC V5V 1A6 | 2015-01-16 |
| Warrior's Gate Productions (vancouver) Inc. | 201 - 225 E. 17th Ave, Vancouver, BC V5V 1A6 | 2015-04-08 |
| Kitty Cat Productions (vancouver) Inc. | 201 - 225 E. 17th Ave, Vancouver, BC V5V 1A6 | 2015-04-30 |
| Fat Chance Records Inc. | 222 East 17th Ave, Vancouver, BC V5V 1A7 | 2005-10-19 |
| Senlin Forest Eschool Inc. | 481 East 17th Avenue, Vancouver, BC V5V 1B2 | 2016-07-22 |
| 8250235 Canada Inc. | 465 E. 17th Avenue, Vancouver, BC V5V 1B2 | 2012-07-13 |
| Helmer Computing Corp. | Bsmt - 966 E 17th Avenue, Vancouver, BC V5V 1C3 | 2004-02-16 |
| Savage Veritas Films Ltd. | 185 E 18th Ave, Vancouver, BC V5V 1E4 | 2003-05-02 |
| Find all corporations in postal code V5V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ROBERT S LANCIT | 3309 QUEBEC, VANCOUVER BC V5V 3J8, Canada |
| JOHN A CHARBONNEAU | 6707 ST. GEORGE STREET, VANCOUVER BC V5X 4S3, Canada |
| ANDREW R. G. MACKEY | 512- 1 EAST CORDOVA STREET, VANCOUVER BC V6A 4H3, Canada |
| City | VANCOUVER |
| Post Code | V5V 3J8 |
| Category | investment |
| Category + City | investment + VANCOUVER |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fashion Togs Investments Ltd. | 300-8250 Boulevard DГ©carie, MontrГ©al, QC H4P 2P5 | |
| DejÉbe Investments Inc. | 2005 Sheppard Ave East, Suite 200, Willowdale, ON M2J 5B4 | 1990-07-31 |
| N N Investments Incorporated | 6 Buffridge Trail, Brampton, ON L7A 1H2 | 2016-06-23 |
| Krd Investments Inc. | 141 Adelaide Street West, Suite 750, Toronto, ON M5H 3L5 | |
| Investments L.s.m. Ltee | 61 Richview Rd, Ste 1103, Etobicoke, ON | 1975-01-23 |
| Somerville Investments Inc. | 1000 Sherbrooke Street West, Suite 1900, MontrГ©al, QC H3A 3G4 | |
| Investments Bagmo Inc. | 1155 Dorchester Boul West, Suite 3900, Montreal, QC H3B 3V2 | 1987-06-22 |
| Samfay Investments Inc. | 1501 Mcgill College Avenue, 26th Floor, Montreal, QC H3A 3N9 | |
| Imtoyco Investments Ltd. | 40 King Street West, Suite 4400, Toronto, ON M5H 3Y4 | |
| Renmont Investments Inc. | Suite 1440, 130 King Street West, Toronto, ON M5X 1E3 |
Please comment or provide details below to improve the information on CLM BK INVESTMENTS, Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.