CLAIRVOYANCE CRM INC. (Corporation# 6021107) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 20, 2002.
| Corporation ID | 6021107 |
| Business Number | 861226645 |
| Corporation Name | CLAIRVOYANCE CRM INC. |
| Registered Office Address |
270 Pennsylvannia Avenue Unit 8 Concord ON L4K 3Z7 |
| Incorporation Date | 2002-09-20 |
| Dissolution Date | 2005-11-02 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| RANJIT DAVID EBENEZER | 22 ROUGE STREET, MARKHAM ON L3P 1K8, Canada |
| NOEL PARIK | 44 BALLIOL STREET, APT. #25, TORONTO ON M4M 1V1, Canada |
| SIMON CRAWFORD | 78 MANOR ROAD EAST, TORONTO ON M4S 1P8, Canada |
| ROBERT HOUTTUIN | 9 LONSDALE ROAD, APT. B, TORONTO ON M4V 1W4, Canada |
| TIM MUISE | 66 BROADWAY AVENUE, APT. # 905, TORONTO ON M4P 1T6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2002-09-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2002-09-20 | current | 270 Pennsylvannia Avenue, Unit 8, Concord, ON L4K 3Z7 |
| Name | 2002-09-20 | current | CLAIRVOYANCE CRM INC. |
| Status | 2005-11-02 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2005-06-17 | 2005-11-02 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2002-09-20 | 2005-06-17 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2005-11-02 | Dissolution | Section: 212 |
| 2002-09-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Seafood Crate Inc. | 12-270 Pennsylvania Avenue, Concord, ON L4K 3Z7 | 2018-08-07 |
| Allure Aluminum Railings Fencing Manufacturers Ltd. | 270 Pennsylvania Avenue, Unit 1, Vaughan, ON L4K 3Z7 | 2017-10-25 |
| 8909792 Canada Inc. | 270 Pennsylvania Ave., #5, Concord, ON L4K 3Z7 | 2014-06-04 |
| Clairvoyance International Inc. | 270 Pennsylvania Ave, Unit 8, Concord, Ontario, ON L4K 3Z7 | 2002-07-10 |
| Mmb Stoneworks Inc. | 270 Pennsylvania Avenue, Unit 9 & 10, Vaughan, ON L4K 3Z7 | 2018-11-16 |
| Architectural Fence and Railings Inc. | 270 Pennsylvania Avenue, Unit 1, Vaughan, ON L4K 3Z7 | 2020-03-02 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gala Water Systems Inc. | #13- 20 Staffern Drive, Concorde, ON L4K 3H8 | 2003-02-03 |
| Ana Koi Bridal Inc. | 255 Bass Pro Mills Drive, Vaughan, ON L4K 0A2 | 2016-12-12 |
| Grilato Flame Grilled Chicken Halal Incorporated | 3175 Rutherford Road # 9, Concord, ON L4K 0A3 | 2018-12-05 |
| Multibid Inc. | 77-9100 Jane Street, Building L, Vaughan, ON L4K 0A4 | 2020-07-29 |
| 12011999 Canada Incorporated | 9100 Jane Street Unit 25b, Concord, ON L4K 0A4 | 2020-04-20 |
| Selt Management & Consultancy Inc. | 1513-2916 Highway 7, Vaughan, ON L4K 0A4 | 2019-05-23 |
| Cgsm Contracting Inc. | 9100 Jane Street Suite 77, Vaughan, ON L4K 0A4 | 2019-03-31 |
| Islamic Society of Vaughan | 47-9100 Jane Street, Vaughan, ON L4K 0A4 | 2017-07-28 |
| Wonderqueen Spa Inc. | 15 - 9100 Jane Street, Vaughan, ON L4K 0A4 | 2016-02-12 |
| 9246959 Canada Inc. | 9100 Jane Street, Unit 26, Building B, Vaughan, ON L4K 0A4 | 2015-04-07 |
| Find all corporations in postal code L4K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| RANJIT DAVID EBENEZER | 22 ROUGE STREET, MARKHAM ON L3P 1K8, Canada |
| NOEL PARIK | 44 BALLIOL STREET, APT. #25, TORONTO ON M4M 1V1, Canada |
| SIMON CRAWFORD | 78 MANOR ROAD EAST, TORONTO ON M4S 1P8, Canada |
| ROBERT HOUTTUIN | 9 LONSDALE ROAD, APT. B, TORONTO ON M4V 1W4, Canada |
| TIM MUISE | 66 BROADWAY AVENUE, APT. # 905, TORONTO ON M4P 1T6, Canada |
| City | CONCORD |
| Post Code | L4K 3Z7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Clairvoyance Consulting Inc. | 553, Moriish Rd., Scarborough, ON M1C 1G2 | 2010-08-19 |
| Clairvoyance Cyber Corp. | 444-207 Bank St, Ottawa, ON K2P 2N2 | 2017-07-14 |
| Clairvoyance International Inc. | 270 Pennsylvania Ave, Unit 8, Concord, Ontario, ON L4K 3Z7 | 2002-07-10 |
| Clairvoyance International Education Corp. | 6031 Voyageur Dr, Ottawa, ON K1C 2P5 | 2016-10-26 |
| Clairvoyance Gilles W. Dault Inc. | 1075 Rue Sherbrooke Est, Bur. 905, Montreal, QC H2L 4V1 | 1981-01-26 |
| National Psychic Company (snc) Limited | 260 Chemin Alpin, St-sauveur, QC J0R 1R0 | 1999-01-22 |
Please comment or provide details below to improve the information on CLAIRVOYANCE CRM INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.