LES CHANTIERS NAVALS ADOMA LTEE (Corporation# 538132) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 3, 1980.
| Corporation ID | 538132 |
| Corporation Name | LES CHANTIERS NAVALS ADOMA LTEE |
| Registered Office Address |
155 Bisley St. Beaconsfield QC H9W 1G5 |
| Incorporation Date | 1980-04-03 |
| Dissolution Date | 1985-08-31 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| HANS WERNER ADOMEIT | 155 BISLEY, BEACONSFIELD QC H9W 1G5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1980-04-03 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1980-04-02 | 1980-04-03 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1980-04-03 | current | 155 Bisley St., Beaconsfield, QC H9W 1G5 |
| Name | 1980-05-08 | current | LES CHANTIERS NAVALS ADOMA LTEE |
| Name | 1980-04-03 | 1980-05-08 | 97844 CANADA LTEE |
| Status | 1985-08-31 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1983-08-01 | 1985-08-31 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1980-04-03 | 1983-08-01 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1985-08-31 | Dissolution | |
| 1980-04-03 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 155 BISLEY ST. |
| City | BEACONSFIELD |
| Province | QC |
| Postal Code | H9W 1G5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 171910 Canada Inc. | 155 Rue Bisley, Beaconsfield, QC H9W 1G5 | 1990-02-12 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fala Inc. | 108 Beaurepaire Dr., Beaconsfield, QC H9W 0A1 | |
| Ravann Creative Enterprises Inc. | 368 Glengarry Avenue, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 2000-06-30 |
| 2912597 Canada Inc. | 366 Glengarry, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 1993-04-15 |
| 147277 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 1985-11-08 |
| 10715549 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 2018-04-04 |
| 146140 Canada Inc. | 490 Olympic Dr., Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1985-05-31 |
| S. Vasil Marketing Inc. | 496 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1980-07-11 |
| 10203017 Canada Incorporated | 318 Berkshire Ave, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2017-04-22 |
| 9839399 Canada Inc. | 300 Birkshire, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2016-07-21 |
| 8664021 Canada Inc. | 342 Arlington Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2013-10-15 |
| Find all corporations in postal code H9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| HANS WERNER ADOMEIT | 155 BISLEY, BEACONSFIELD QC H9W 1G5, Canada |
| City | BEACONSFIELD |
| Post Code | H9W1G5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Chantiers Temis Ltee | Rang Turcotte, Degelis, QC G0L 1H0 | 1984-05-09 |
| Chantiers Maritimes De Paspebiac (1985) Ltee | 666 Burrard Street, Suite 2800, Vancouver, BC V6C 2Z7 | 1985-08-30 |
| Chantiers Maritimes De Paspebiac (quebec) Ltee | 1030 West Georgia Street, Suite 1700, Vancouver, BC V6E 2Y3 | 1988-04-22 |
| Les Ateliers Navals Du St-laurent Inc. | 105 Cote De La Montagne, Suite 701, Quebec, QC G1K 4E4 | 1980-01-25 |
| Tracy Shipyard Management Corporation Ltd. | 8 Springrove Cres, Outremont 153, QC | 1974-01-07 |
| Les Services Navals Environnementaux Et De Construction Navenco Inc. | 58 Chemin Du Fleuve, Coteau-du-lac, QC J0P 1B0 | 1984-09-14 |
| Les Chantiers J.y.o. Inc. | Cte Matapedi, Lac Amqui, QC G0J 1B0 | 1979-05-02 |
| Somopref Inc. | 3205 Rue Des Chantiers, Sorel-tracy, QC J3R 0E1 | 1979-02-20 |
| Les Chantiers Socanav Inc. | 88 Rue De La Reine, Sorel, QC J3P 4R7 | 1985-06-19 |
| Desroberts Inc. | 3200 Des Chantiers, Tracy, QC J3P 5N3 |
Please comment or provide details below to improve the information on LES CHANTIERS NAVALS ADOMA LTEE.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.