Г‰GLISE ST-Г‰LIE (Corporation# 4554311) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 11, 2010.
| Corporation ID | 4554311 |
| Business Number | 821320256 |
| Corporation Name | Г‰GLISE ST-Г‰LIE |
| Registered Office Address |
107, Des Emeraudes Ile Perrot QC J7V 9N6 |
| Incorporation Date | 2010-03-11 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| VASILE CATALIN TUTUIANU | 103-1000 Rue Lapierre, Montréal QC H8N 0A3, Canada |
| IOAN COTRIGASANU | 107, DES EMERAUDES, ILE PERROT QC J7V 9N6, Canada |
| ILIE CRISAN | 224, RUE SAINT LAURENT, SALABERRY DE VALLEYFIELD QC J6S 6B9, Canada |
| ADRIAN GHEORGHIU | 3846, RUE GARNEAU, LAVAL QC H7T 1T2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2013-07-29 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Act | 2010-03-11 | 2013-07-29 |
Canada Corporations Act - Part II (CCA - Part II) Loi sur les corporations canadiennes - partie II (LCC - Partie II) |
| Address | 2013-07-29 | current | 107, Des Emeraudes, Ile Perrot, QC J7V 9N6 |
| Address | 2010-03-11 | 2013-07-29 | 7901 Rue Saint-claire, Montreal, QC H1L 1W2 |
| Name | 2010-03-11 | current | Г‰GLISE ST-Г‰LIE |
| Status | 2013-07-29 | current | Active / Actif |
| Status | 2010-03-11 | 2013-07-29 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-12-05 | Amendment / Modification | Section: 201 |
| 2013-07-29 | Continuance (transition) / Prorogation (transition) | Jurisdiction: Canada Corporations Act - Part II (CCA-II) / Loi sur les corporations canadiennes, partie 2 (LCC-Partie 2) |
| 2010-03-11 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-02-24 | Non-Soliciting N'ayant pas recours Г la sollicitation |
| 2018 | 2018-02-25 | Non-Soliciting N'ayant pas recours Г la sollicitation |
| 2017 | 2017-03-19 | Soliciting Ayant recours Г la sollicitation |
| Address | 107, DES EMERAUDES |
| City | ILE PERROT |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 9N6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| VASILE CATALIN TUTUIANU | 103-1000 Rue Lapierre, Montréal QC H8N 0A3, Canada |
| IOAN COTRIGASANU | 107, DES EMERAUDES, ILE PERROT QC J7V 9N6, Canada |
| ILIE CRISAN | 224, RUE SAINT LAURENT, SALABERRY DE VALLEYFIELD QC J6S 6B9, Canada |
| ADRIAN GHEORGHIU | 3846, RUE GARNEAU, LAVAL QC H7T 1T2, Canada |
| City | ILE PERROT |
| Post Code | J7V 9N6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Église De JÉsus-christ Sur La Terre Par Son EnvoyÉ SpÉcial Simon Kimbangu (Église Kimbanguiste) E.j.c.s.k. | 429 Des Pivoines, Laval, QC H7X 1A1 | 1997-11-03 |
| Г‰glise Г‰vangelique Troupeau De JГ©sus-christ | 2285 Saint Laurent Boulevard, Building A, Unite A 12, Ottawa, ON K1G 4Z5 | |
| Г‰co W.-a.-l. | 585 Rue De L'Г‰glise, Tracadie, NB E1X 1G5 | 2018-05-30 |
| Eutrotech Inc. | 79 Rue De L'Г‰glise, St-sauveur, QC J0R 1R0 | 2004-07-28 |
| Meetrical Inc. | 4-414, Ch De L'Г©glise, Ste-barbe, QC J0S 1P0 | 2009-04-28 |
| Sexcellence.ca Inc. | 357, Rue De L'Г‰glise, Napierville, QC J0J 1L0 | 2016-03-14 |
| MÉcano 117 Inc. | 5, Rue De L'Église, Escuminac, QC G0C 2M0 | 1994-04-11 |
| Transport St-augustin Inc. | 880 Rue De L'Église, LÉvis, QC G6W 5M6 | |
| Dg2 Industries Inc. | 205 Rue De L'Г‰glise, TГ©miscouata-sur-le-lac, QC G0L 1X0 | 2016-02-09 |
| Fleurissez Inc. | 2309 De L'Г‰glise, Val-david, QC J0T 1L0 | 1998-06-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on Г‰GLISE ST-Г‰LIE.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.