GMQ BUSINESS INTERNATIONAL.COM LTEE (Corporation# 4299566) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 6, 2005.
| Corporation ID | 4299566 |
| Business Number | 840832075 |
| Corporation Name | GMQ BUSINESS INTERNATIONAL.COM LTEE |
| Registered Office Address |
173, St-gÉrard St-jean-sur-richelieu QC J2W 1S5 |
| Incorporation Date | 2005-05-06 |
| Dissolution Date | 2008-10-17 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 2 - 20 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JUDITH MARTINS | 173, RUE ST-GÉRARD, ST-JEAN-SUR-RICHELIEU QC J2W 1S5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2005-05-06 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2006-11-14 | current | 173, St-gÉrard, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 1S5 |
| Address | 2005-05-06 | 2006-11-14 | 6260 Av. Victoria, Bur. 203, Montreal, QC H3W 1J2 |
| Name | 2005-05-06 | current | GMQ BUSINESS INTERNATIONAL.COM LTEE |
| Status | 2008-10-17 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2008-05-21 | 2008-10-17 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2005-05-06 | 2008-05-21 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2008-10-17 | Dissolution | Section: 212 |
| 2005-05-06 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 173, ST-GÉRARD |
| City | ST-JEAN-SUR-RICHELIEU |
| Province | QC |
| Postal Code | J2W 1S5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6103626 Canada SociÉtÉ Par Actions De RÉgime FÉdÉral | 87 Chenevert, St Jean-sur-richelieu, QC J2W 1S5 | 2003-06-03 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Professionnels De SantÉ La Prairie Inc. | 121 Des Échevins, Apt. 101, Saint-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A2 | 2013-03-22 |
| Corporation De Capital Macaron (2017) | Des Bernaches, Saint-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2017-11-21 |
| Investissements Bouca Inc. | 322, Rue Des Bernaches, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2015-06-18 |
| 4449631 Canada Inc. | 322, Des Bernaches, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2007-10-04 |
| Corporation De Capital Caron & Caron | 322 Des Bernaches, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 1981-11-05 |
| Corporation De Capital Macaron | 322 Des Bernaches, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2009-07-27 |
| 9095101 Canada Inc. | 322, Des Bernaches, Saint-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2014-11-21 |
| 9403566 Canada Inc. | 322 Des Bernaches, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2015-08-12 |
| 9543163 Canada Inc. | 322, Rue Des Bernaches, Saint-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2015-12-09 |
| 9635955 Canada Inc. | 322 Des Bernaches, St-jean-sur-richelieu, QC J2W 0A4 | 2016-02-18 |
| Find all corporations in postal code J2W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JUDITH MARTINS | 173, RUE ST-GÉRARD, ST-JEAN-SUR-RICHELIEU QC J2W 1S5, Canada |
| City | ST-JEAN-SUR-RICHELIEU |
| Post Code | J2W 1S5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| La Societe International De Valeurs D'affaires Ibe Ltee | 3700 Griffith, Suite 311, St-laurent, QC H4T 1A7 | 1981-06-19 |
| Tomato International Business Network Ltd. | 2360 Notre-dame Ouest, Suite 102, Montreal, QC H3J 1N4 | 1995-11-30 |
| Statistiques D'affaires Internationales Ibs Ltee | 11 Buttonwood Ave, Dollard Des Ormeaux, QC H9A 2N1 | 1985-11-06 |
| M.m. Annuaires D'entreprises Internationales Ltee | 1080 Beaver Hall Hill, Suite 400, Montreal, QC H2Z 1S8 | 1993-08-27 |
| Le Developpement Des Affaires Internationales R.k. Ltee | 1155 Dorchester Blvd. West, Suite 3600, Montreal, QC H3B 3T9 | 1983-07-11 |
| Intbus Affaires Internationales Ltee | 1255 Phillips Quare, Suite 411, Montreal, QC H3B 3G1 | 1978-06-14 |
| Entreprise De Commerce International Junotec Business International Inc. | 398 Horsham Ave., Toronto, ON M2R 1G9 | 1983-08-15 |
| A.s.b.d. International Business Development Inc. | 9001 Boul. De L'acadie, Suite 904, Montreal, QC H4N 3H5 | 2005-03-01 |
| Institut International Des StratГ©gies D'affaires Inc. | 774 Rue Des Cascades, Mascouche, QC J7K 3C2 | 2018-09-25 |
| Canadian International Business Center D.m. Inc. | 1118 Ste-catherine O., Suite 300, Montreal, QC H3B 1H5 | 1997-06-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on GMQ BUSINESS INTERNATIONAL.COM LTEE.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.