Gestion Codima Inc. (Corporation# 4258983) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 30, 2004.
| Corporation ID | 4258983 |
| Business Number | 861798239 |
| Corporation Name | Gestion Codima Inc. |
| Registered Office Address |
620, 78e Rue St-georges QC G6A 1A3 |
| Incorporation Date | 2004-11-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 9 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MICHEL GIROUX | 625, 77E RUE, ST-GEORGES QC G6A 1A6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2004-11-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2009-12-07 | current | 620, 78e Rue, St-georges, QC G6A 1A3 |
| Address | 2005-07-15 | 2009-12-07 | 625, 77e Rue, St-georges, QC G6A 1A6 |
| Address | 2004-11-30 | 2005-07-15 | 1080 Beaver Hall Hill, Suite 1717, MontrÉal, QC H2Z 1S8 |
| Name | 2005-09-26 | current | Gestion Codima Inc. |
| Name | 2004-11-30 | 2005-09-26 | 4258983 CANADA INC. |
| Status | 2004-11-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2007-10-12 | Amendment / Modification | |
| 2005-09-26 | Amendment / Modification | Name Changed. |
| 2004-11-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-05-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-05-04 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-06-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 620, 78E RUE |
| City | ST-GEORGES |
| Province | QC |
| Postal Code | G6A 1A3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Veilleux & Cote Inc. | 1608, 82e Rue, Ville De Saint-georges, QC G6A 0A8 | 1983-11-14 |
| Les Produits De Bois Valco LtÉe / | 1608, 82e Rue, Ville De Saint-georges, QC G6A 0A8 | |
| Placements Veilleux & Cote Inc. | 1608, 82e Rue, Ville De Saint-georges, QC G6A 0A8 | 1984-11-23 |
| Gestion ImmobiliГЁre D.l.v. Inc. | 1615 - 81e Rue, Ville De Saint-georges, QC G6A 0B7 | 1978-04-21 |
| 7832095 Canada Inc. | 2885, 81e Rue, Saint-georges, QC G6A 0C5 | 2011-04-11 |
| 10699675 Canada Inc. | 625, 77e Rue, Saint-georges, QC G6A 1A6 | 2018-03-25 |
| 3670571 Canada Inc. | 785 77e Rue, St-georges, QC G6A 1A6 | 1999-10-15 |
| Gestion Andre Guay Inc. | 795 77e Rue, Saint-georges, QC G6A 1A6 | 1981-07-17 |
| Confections Rayjo Inc. | 565 77e Rue, Saint-georges, QC G6A 1A6 | 1977-04-12 |
| Les Placements Charlesco Inc. | 565 77e Rue, Saint-georges, QC G6A 1A6 | |
| Find all corporations in postal code G6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MICHEL GIROUX | 625, 77E RUE, ST-GEORGES QC G6A 1A6, Canada |
| City | ST-GEORGES |
| Post Code | G6A 1A3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Co-gestion Limited | 3470 Breboeuf, Brossard, QC H4Z 2X5 | 1976-11-25 |
| Gestion F.a.j.m. Inc. | 1525 - 137e Rue, Saint-georges, QC G5Y 6V9 | |
| Gestion M2b Inc. | 1700, Rue Fleetwood, Laval, QC H7N 0C6 | |
| Gestion Jsf Inc. | 201, Chemin Du Lac, Varennes, QC J3X 1P7 | |
| Gestion 2hl Inc. | 220, Chemin Du Tremblay, Boucherville, QC J4B 8H7 | |
| Gestion F.t. Inc. | 2120, Rue Lavoisier, QuГ©bec, QC G1N 4B1 | |
| Gestion Plexo Inc. | 600 De Maisonneuve Blvd. West, Suite 2000, Montreal, QC H3A 3J2 | |
| Gestion Favori Inc. | 50 Avenue Quebec UnitÉ 2401, Toronto, ON M6P 4B4 | |
| Gestion P. Venne Inc. | 3079 Boul. Des Sources, Dollard-des-ormeaux, QC H9B 1Z6 | |
| Gestion Knot Inc. | 291 Alice-carriere Street, Beaconsfield, QC H9W 6E6 |
Please comment or provide details below to improve the information on Gestion Codima Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.