Les Productions Ma Veste Inc. (Corporation# 4258924) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 24, 2004.
| Corporation ID | 4258924 |
| Business Number | 862157039 |
| Corporation Name | Les Productions Ma Veste Inc. |
| Registered Office Address |
46, Rue AdÈle Vaudreuil-dorion (quÉbec) QC J7V 1S2 |
| Incorporation Date | 2004-11-24 |
| Dissolution Date | 2009-01-06 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| SYLVAIN D'ARCY | 18, RUE NAPOLÉON, ST-HIPPOLYTE QC J8A 1K1, Canada |
| CHRISTIAN LAMARRE | 46, RUE ADÈLE, VAUDREUIL-DORION QC J7V 1S2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2004-11-24 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2005-08-08 | current | 46, Rue AdÈle, Vaudreuil-dorion (quÉbec), QC J7V 1S2 |
| Address | 2004-11-24 | 2005-08-08 | 3323, Rue FÉlix-leclerc, Vaudreuil-dorion, QC J7V 8W5 |
| Name | 2005-08-30 | current | Les Productions Ma Veste Inc. |
| Name | 2004-11-24 | 2005-08-30 | 4258924 CANADA INC. |
| Status | 2009-01-06 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2004-11-24 | 2009-01-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-01-06 | Dissolution | Section: 210 |
| 2005-08-30 | Amendment / Modification | Name Changed. |
| 2004-11-24 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2008 | 2008-05-12 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2007 | 2007-02-05 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2006 | 2005-03-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 46, RUE ADГ€LE |
| City | VAUDREUIL-DORION (QUÉBEC) |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 1S2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| SYLVAIN D'ARCY | 18, RUE NAPOLÉON, ST-HIPPOLYTE QC J8A 1K1, Canada |
| CHRISTIAN LAMARRE | 46, RUE ADÈLE, VAUDREUIL-DORION QC J7V 1S2, Canada |
| City | VAUDREUIL-DORION (QUÉBEC) |
| Post Code | J7V 1S2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sport K-veste Inc. | 204-982 Rue NoГ«l-carter, QuГ©bec, QC G1V 4X3 | 1981-01-26 |
| Productions Kardiak Productions Inc. | 2550 Boul Daniel Johnson, Bur 750, Laval, QC H7T 2L1 | 1991-01-14 |
| Same Adventure Productions Inc. | 1418 Pine Ave West, Montreal, QC H3G 1A8 | 1997-03-03 |
| Differential Productions Inc. | 208 Chester, Ville Mont-royal, QC H3R 1W3 | 2008-06-26 |
| Productions A.s.a. Ltee | 507 Place D'armes, Suite 1800, Montreal, QC H2Y 2W8 | 1978-05-25 |
| Productions Temps De Guerre Inc. | 119 Arlington Avenue, Westmount, QC H3Y 2W5 | 1989-11-20 |
| Les Productions Laurentiennes Limitee | 363 Kitchener Avenue, Westmount, QC H3Z 2G1 | 1960-04-21 |
| Yellow Pond Productions Ltd. | 1296 De Bellechasse, MontrÉal, QC H2S 1Y9 | 2004-04-14 |
| Les Productions Du Moulin Inc. | 1555 Summerhill Avenue, Suite 409, Montreal, QC | 1978-10-11 |
| Intuitive Pictures Productions Inc. | 1207 St-andrГ©, MontrГ©al, QC H2L 3S8 | 2015-12-15 |
Please comment or provide details below to improve the information on Les Productions Ma Veste Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.