4256841 CANADA INC. (Corporation# 4256841) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 14, 2004.
| Corporation ID | 4256841 |
| Business Number | 850077546 |
| Corporation Name | 4256841 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
12 Ragueneau Gatineau QC J8V 2M7 |
| Incorporation Date | 2004-09-14 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| STÉPHANE BLAIS | 12 RAGUENEAU, GATINEAU QC J8V 2M7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2004-09-14 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2004-09-14 | current | 12 Ragueneau, Gatineau, QC J8V 2M7 |
| Name | 2004-09-14 | current | 4256841 CANADA INC. |
| Status | 2004-09-14 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2004-09-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2020-01-23 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-01-22 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-12-14 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Centre Dentaire Du Parc Inc. | 92, Rue Le Vasseur, Gatineau, QC J8V 2M7 | 2019-02-01 |
| 10985465 Canada Corp. | 56 Rue Ragueneau, Gatineau, QC J8V 2M7 | 2018-09-10 |
| Dre Marie-hÉlÈne Landreville M.d. Inc. | 11, Rue Le Vasseur, Gatineau, QC J8V 2M7 | 2011-05-17 |
| Groupe Conseil Velox Consulting Inc. | 8 Le Vasseur, Gatineau, QC J8V 2M7 | 2005-04-21 |
| Les Distributions Robert Desjardins Inc. | 23 Rue Ragueneau, Gatineau, QC J8V 2M7 | 1999-08-18 |
| Centre Dentaire Du Parc Inc. | 92 Le Vasseur, Gatineau, QC J8V 2M7 | |
| Dr HervÉ Cocaud Et AssociÉs Inc. | 92 Rue Le Vasseur, Gatineau, QC J8V 2M7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12262126 Canada Inc. | 38, Rue De Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2020-08-12 |
| 8187894 Canada Inc. | 42, Rue Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2012-05-08 |
| Zaxia Inc. | 11 Rue Port-daniel, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2006-02-14 |
| 4314450 Canada Inc. | 8 Ave. Des Grands Jardins, Gatineau, QC J8V 0A1 | 2005-07-21 |
| 10733687 Canada Inc. | 14 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2018-04-14 |
| 9417702 Canada Inc. | 74, Avenue Des Grands-jardins, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2015-08-25 |
| 10772313 Canada Inc. | 14 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A2 | 2018-05-07 |
| Michelle Soucy Holdings Limited | 58 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A3 | 2000-07-28 |
| Netstate Inc. | 109 Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A4 | 2018-01-31 |
| 8142661 Canada Inc. | 158, Impasse D'anticosti, Gatineau, QC J8V 0A4 | 2012-03-16 |
| Find all corporations in postal code J8V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| STÉPHANE BLAIS | 12 RAGUENEAU, GATINEAU QC J8V 2M7, Canada |
| City | GATINEAU |
| Post Code | J8V 2M7 |
Please comment or provide details below to improve the information on 4256841 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.