CORALГ€SE inc. (Corporation# 4143841) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 5, 2003.
| Corporation ID | 4143841 |
| Business Number | 144901774 |
| Corporation Name | CORALГ€SE inc. |
| Registered Office Address |
12725 Clearview Pierrefonds QC H9A 1B4 |
| Incorporation Date | 2003-03-05 |
| Dissolution Date | 2006-05-15 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 2 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| NADJA HADJADJ-AOUL | 12725 CLEARVIEW, PIERREFONDS QC H9A 1B4, Canada |
| OSAMA SAKKA | 16 BRIARWOOD, DOLLARD-DES-ORMEAUX QC H9A 2G8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2003-03-05 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2003-05-29 | current | 12725 Clearview, Pierrefonds, QC H9A 1B4 |
| Address | 2003-03-05 | 2003-05-29 | 800 Place Victoria, No. 5, MontrÉal, QC H4Z 1A1 |
| Name | 2003-03-05 | current | CORALГ€SE inc. |
| Status | 2006-05-15 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2005-12-14 | 2006-05-15 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2003-03-05 | 2005-12-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2006-05-15 | Dissolution | Section: 212 |
| 2003-03-05 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 12725 CLEARVIEW |
| City | PIERREFONDS |
| Province | QC |
| Postal Code | H9A 1B4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6398758 Canada Inc. | 12 737 Clearview, MontrÉal, QuÉbec, QC H9A 1B4 | 2005-05-27 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12553651 Canada Inc. | 23 Croissant Mirabel, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 0A1 | 2020-12-08 |
| 8082294 Canada Inc. | 8 Crois Mirabel, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 0A1 | 2012-01-17 |
| Les Entreprises Soeur Rouge Inc. | 5 Mirabel Cr., Dollard-des-ormeaux, QC H9A 0A1 | 1994-12-22 |
| Les Investissements Cassinc Inc. | 11680, Boulevard Pierrefonds, Pierrefonds, QC H9A 0A6 | 2020-02-24 |
| Gestion Mcas Inc. | 11680, Boulevard Pierrefonds, Pierrefonds, QC H9A 0A6 | 2020-02-24 |
| Bottles En Route Inc. | 11749 Boul. Pierrefonds, Pierrefonds, QC H9A 1A1 | 2020-12-14 |
| 6306209 Canada Inc. | 11809 Boul Pierrefonds, Pierrefonds, QC H9A 1A1 | 2004-11-04 |
| 6074171 Canada Inc. | 11841 Pierrefonds Boulevard, Pierrefonds, QC H9A 1A1 | 2003-03-10 |
| Smart Factories Inc. | 111-12100 Boul De Pierrefonds, Pierrefonds, QC H9A 1A2 | 2018-05-18 |
| 9511989 Canada Inc. | Apt # 106, 12100 Boul Pierrefonds, Pierrefonds, QC H9A 1A2 | 2015-11-16 |
| Find all corporations in postal code H9A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| NADJA HADJADJ-AOUL | 12725 CLEARVIEW, PIERREFONDS QC H9A 1B4, Canada |
| OSAMA SAKKA | 16 BRIARWOOD, DOLLARD-DES-ORMEAUX QC H9A 2G8, Canada |
| City | PIERREFONDS |
| Post Code | H9A 1B4 |
Please comment or provide details below to improve the information on CORALГ€SE inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.