4143761 CANADA INC. (Corporation# 4143761) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 3, 2003.
| Corporation ID | 4143761 |
| Business Number | 897141008 |
| Corporation Name | 4143761 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
3730 Queen Mary Rd. Apt. 4 Montreal QC H3V 1A6 |
| Incorporation Date | 2003-03-03 |
| Dissolution Date | 2006-05-15 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JACKIE OHAYON | 3730 QUEEN MARY RD., APT. 4, MONTREAL QC H3V 1A6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2003-03-03 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2003-03-03 | current | 3730 Queen Mary Rd., Apt. 4, Montreal, QC H3V 1A6 |
| Name | 2003-03-03 | current | 4143761 CANADA INC. |
| Status | 2006-05-15 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2005-12-14 | 2006-05-15 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2003-03-03 | 2005-12-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2006-05-15 | Dissolution | Section: 212 |
| 2003-03-03 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Premium Resolution Services Inc. | 3740 Chemin Queen Mary, #3, MontrГ©al, QC H3V 1A6 | 2017-03-21 |
| 4128133 Canada Inc. | 3730 Queen Marie, #4, Montreal, QC H3V 1A6 | 2002-12-13 |
| Esmdi Consulting Inc. | 3752 Queen Mary, Suite 5b, Montreal, QC H3V 1A6 | 1999-03-17 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Aades Consulting Inc. | 4500 Chemin De La CГґte-des-neiges, Suite 407, MontrГ©al, QC H3V 0A1 | 2020-06-11 |
| 11111728 Canada Inc. | 508-4500 Chemin De La CГґte-des-neiges, MontrГ©al, QC H3V 0A1 | 2018-11-23 |
| Sharpsoft Inc. | 4500 Ch Cote-des-neiges, Suite 402, Montreal, QC H3V 0A1 | 2016-07-20 |
| Bindia Savaria Consulting Inc. | 4500 Chemin De La Cote-des-neiges, Suite 608, Montreal, QC H3V 0A1 | 2020-07-08 |
| 6874665 Canada Ltd. | 3335 Queen Mary, Montreal, QC H3V 1A1 | 2007-11-15 |
| Labeo Technologies Inc. | 442-3333 Ch Queen-mary, Montreal, QC H3V 1A2 | 2012-04-20 |
| 7546327 Canada Inc. | 3333, Chemin Queen-mary, Bureau 580, MontrГ©al, QC H3V 1A2 | 2010-05-07 |
| Environnement Stabilis Inc. | 3333 Boul Queen Mary, MontrÉal, QC H3V 1A2 | 2000-05-17 |
| Technologies Formmat Inc. | 3333 Queen-mary, Suite 580, Montreal, QC H3V 1A2 | 1999-11-09 |
| Stabilis Ingénierie Inc. | 3333 Queen Mary, Suite 580, MontrÉal, QC H3V 1A2 | 1997-05-01 |
| Find all corporations in postal code H3V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JACKIE OHAYON | 3730 QUEEN MARY RD., APT. 4, MONTREAL QC H3V 1A6, Canada |
| City | MONTREAL |
| Post Code | H3V 1A6 |
Please comment or provide details below to improve the information on 4143761 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.