3867943 CANADA INC. (Corporation# 3867943) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 21, 2001.
| Corporation ID | 3867943 |
| Business Number | 882684012 |
| Corporation Name | 3867943 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
316 Rue Northcote RosemГ€re QC J7A 1X2 |
| Incorporation Date | 2001-02-21 |
| Dissolution Date | 2005-04-15 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| CRAIG ROBERTSON | 316 RUE NORTHCOTE, ROSEMÈRE QC J7A 1X2, Canada |
| CARL BOUCHER | 35 RUE SIGOUIN, ST-HYPPOLYTE QC J8A 2H2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2001-02-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2001-02-21 | current | 316 Rue Northcote, RosemГ€re, QC J7A 1X2 |
| Name | 2001-02-21 | current | 3867943 CANADA INC. |
| Status | 2005-04-15 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2004-11-03 | 2005-04-15 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2001-02-21 | 2004-11-03 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2005-04-15 | Dissolution | Section: 212 |
| 2001-02-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Produits Forestiers Norest LtÉe | 310 Rue Northcote, Rosemere, QC J7A 1X2 | 2006-09-03 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6282342 Canada Inc. | 8 Rue Paul-bergeron, Blainville, QC J7A 0A1 | 2004-10-01 |
| 10084344 Canada Inc. | 1 Rue Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2017-01-30 |
| 9768335 Canada Inc. | 15 Rue Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2016-05-30 |
| Ludicsteps Solutions Inc. | 4, Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2015-04-29 |
| 9015566 Canada Inc. | 4 Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2014-09-10 |
| Caj Asset Holding Inc. | 15, Rue Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2010-10-04 |
| 7505396 Canada Inc. | 35 Hector Maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2010-05-04 |
| 7505426 Canada Inc. | 35 Hector Maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2010-05-04 |
| Garderies Coffre À Jouets (arthur-sauvÉ) Inc. | 15, Rue Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 2012-02-15 |
| 192372 Canada Inc. | 1 Rue Hector-maisonneuve, Blainville, QC J7A 0A2 | 1985-03-14 |
| Find all corporations in postal code J7A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| CRAIG ROBERTSON | 316 RUE NORTHCOTE, ROSEMÈRE QC J7A 1X2, Canada |
| CARL BOUCHER | 35 RUE SIGOUIN, ST-HYPPOLYTE QC J8A 2H2, Canada |
| City | ROSEMГ€RE |
| Post Code | J7A 1X2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3867943 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.