3625818 CANADA INC. (Corporation# 3625818) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 8, 1999.
| Corporation ID | 3625818 |
| Business Number | 143101756 |
| Corporation Name | 3625818 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
3355 Chemin Queen Mary #426 Montreal QC H3V 1A5 |
| Incorporation Date | 1999-06-08 |
| Dissolution Date | 2003-05-30 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| GREG GEORGES | 2390 JEAN DURAND, SUITE 3, SAINTE-FOY QC G1V 4J7, Canada |
| PRISCILLA DOIRON | 2399 CHEMIN STE-FOY, SUITE 305, SAINTE-FOY QC G1V 1T1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1999-06-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2001-01-26 | current | 3355 Chemin Queen Mary, #426, Montreal, QC H3V 1A5 |
| Address | 1999-06-08 | 2001-01-26 | 2399 Chemin Ste-foy, Suite 305, Sainte-foy, QC G1V 1T1 |
| Name | 1999-06-08 | current | 3625818 CANADA INC. |
| Status | 2003-06-05 | 2003-05-30 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2003-05-30 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1999-08-06 | 2003-06-05 | Active / Actif |
| Status | 1999-06-08 | 1999-08-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2003-05-30 | Dissolution | Section: 210 |
| 2000-11-30 | Amendment / Modification | Directors Changed. |
| 1999-06-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Shaddari Inc. | 3355 Chemin Queen Mary, Suite 514, MontrГ©al, QC H3V 1A5 | 2018-11-08 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11927124 Canada Inc. | 3355, Chemin Queen Mary, Suite 316, MontrГ©al, QC H3V 1A5 | 2020-02-26 |
| Gestion Davender Gupta Inc. | 3355 Chemin Queen Mary, Suite 316, Montreal, QC H3V 1A5 | 2011-02-16 |
| Atech-media Systems Ltd. | 3355 Queen Mary # 417, MontrÉal, QC H3V 1A5 | 2006-09-12 |
| Pebeco Real Estate Inc. | 3355 Queen Mary, Apt. #304, Montreal, QC H3V 1A5 | 1983-08-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Aades Consulting Inc. | 4500 Chemin De La CГґte-des-neiges, Suite 407, MontrГ©al, QC H3V 0A1 | 2020-06-11 |
| 11111728 Canada Inc. | 508-4500 Chemin De La CГґte-des-neiges, MontrГ©al, QC H3V 0A1 | 2018-11-23 |
| Sharpsoft Inc. | 4500 Ch Cote-des-neiges, Suite 402, Montreal, QC H3V 0A1 | 2016-07-20 |
| Bindia Savaria Consulting Inc. | 4500 Chemin De La Cote-des-neiges, Suite 608, Montreal, QC H3V 0A1 | 2020-07-08 |
| 6874665 Canada Ltd. | 3335 Queen Mary, Montreal, QC H3V 1A1 | 2007-11-15 |
| Labeo Technologies Inc. | 442-3333 Ch Queen-mary, Montreal, QC H3V 1A2 | 2012-04-20 |
| 7546327 Canada Inc. | 3333, Chemin Queen-mary, Bureau 580, MontrГ©al, QC H3V 1A2 | 2010-05-07 |
| Environnement Stabilis Inc. | 3333 Boul Queen Mary, MontrÉal, QC H3V 1A2 | 2000-05-17 |
| Technologies Formmat Inc. | 3333 Queen-mary, Suite 580, Montreal, QC H3V 1A2 | 1999-11-09 |
| Stabilis Ingénierie Inc. | 3333 Queen Mary, Suite 580, MontrÉal, QC H3V 1A2 | 1997-05-01 |
| Find all corporations in postal code H3V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| GREG GEORGES | 2390 JEAN DURAND, SUITE 3, SAINTE-FOY QC G1V 4J7, Canada |
| PRISCILLA DOIRON | 2399 CHEMIN STE-FOY, SUITE 305, SAINTE-FOY QC G1V 1T1, Canada |
| City | MONTREAL |
| Post Code | H3V 1A5 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3625818 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.