3625486 CANADA INC. (Corporation# 3625486) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 7, 1999.
| Corporation ID | 3625486 |
| Corporation Name | 3625486 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
19 Cote Ste-catherine Apt. 15 Outremont QC H2V 1Z7 |
| Incorporation Date | 1999-06-07 |
| Dissolution Date | 2003-12-05 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 7 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| NATHALIE GUERIN | 19 COTE STE-CATHERINE, APT. 15, OUTREMONT QC H2V 1Z7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1999-06-07 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1999-06-07 | current | 19 Cote Ste-catherine, Apt. 15, Outremont, QC H2V 1Z7 |
| Name | 1999-06-07 | current | 3625486 CANADA INC. |
| Status | 2003-12-05 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2003-06-05 | 2003-12-05 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1999-06-07 | 2003-06-05 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2003-12-05 | Dissolution | Section: 212 |
| 1999-06-07 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6681131 Canada Incorporated | 19 Cote St Catherine App 10a, Montreal, QC H2V 1Z7 | 2007-01-02 |
| Pc Cruiser Enterprises Inc. | 19 Chemin CГ”te Sainte-catherine, Suite19, Montreal, QC H2V 1Z7 | 2003-02-14 |
| Canadian Hv Electrica Inc. | 23 Chemin De La CГґte-sainte-catherine, #05, Montreal, QC H2V 1Z7 | 2001-01-11 |
| 3799191 Canada Inc. | 17 Cote St. Catherine, #8, Montreal, QC H2V 1Z7 | 2000-09-01 |
| 3599337 Canada Inc. | 19 Cote Ste Catherine, Apt 15, Outremont, QC H2V 1Z7 | 1999-03-19 |
| Danystate Canada Inc. | 17, Chemin De La CГґte-sainte-catherine, Bureau 3, MontrГ©al, QC H2V 1Z7 | 1989-01-26 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| CafÉ Tredici Inc. | 275 Avenue Fairmount Ouest, Montréal, QC H2V 0A1 | 2007-05-25 |
| F.gas Technologies Inc. | 5220 Rue Jeanne Mance Appt 311, Montreal, QC H2V 0A2 | 2018-05-21 |
| 7087829 Canada Inc. | 5220 Rue Jeanne Mance, Apt. 403, Montreal, QC H2V 0A2 | 2008-12-03 |
| Mont Royal Parkas Inc. | 5064 Hutchison, Outremont, QC H2V 0A6 | 2017-12-01 |
| 9318453 Canada Inc. | 5064, Rue Hutchison, MontrГ©al, QC H2V 0A6 | 2015-06-03 |
| Mission Dairy Farms Inc. | 225 Saint-zotique Street West, MontrГ©al, QC H2V 1A2 | 2020-12-07 |
| Union Des Producteurs Et Productrices Du CinГ©ma QuГ©bГ©cois | 335-6750, Avenue De L'esplanade, MontrГ©al, QC H2V 1A2 | 2020-07-15 |
| 12188571 Canada Inc. | 6750 Avenue De L'esplanade #290, MontrГ©al, QC H2V 1A2 | 2020-07-10 |
| Studio Bonafide Inc. | 225 Saint-zotique West, Montreal, QC H2V 1A2 | 2016-08-25 |
| 8527237 Canada Inc. | 215 St. Zotique Street West, Montreal, QC H2V 1A2 | 2013-05-22 |
| Find all corporations in postal code H2V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| NATHALIE GUERIN | 19 COTE STE-CATHERINE, APT. 15, OUTREMONT QC H2V 1Z7, Canada |
| City | OUTREMONT |
| Post Code | H2V 1Z7 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3625486 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.