3624510 CANADA INC. (Corporation# 3624510) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 4, 1999.
| Corporation ID | 3624510 |
| Business Number | 143501195 |
| Corporation Name | 3624510 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
624 St-regis Nord St-constant QC J5A 2E7 |
| Incorporation Date | 1999-06-04 |
| Dissolution Date | 2003-12-05 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| DANIELLE LECUYER | 624 ST-REGIS NORD, ST-CONSTANT QC J5A 2E7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1999-06-04 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1999-06-04 | current | 624 St-regis Nord, St-constant, QC J5A 2E7 |
| Name | 1999-06-04 | current | 3624510 CANADA INC. |
| Status | 2003-12-05 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2003-06-05 | 2003-12-05 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1999-06-04 | 2003-06-05 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2003-12-05 | Dissolution | Section: 212 |
| 1999-06-04 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 624 ST-REGIS NORD |
| City | ST-CONSTANT |
| Province | QC |
| Postal Code | J5A 2E7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Epoxyia Inc. | 359 Rang St-rГ©gis Sud, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2020-09-11 |
| Vanguard Aqua Management Inc. | 415 Rue Grenadier, Apt # 210, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2020-06-17 |
| Alianza Gestion De Talents Inc. | 624 Rang St-rГ©gis Nord, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2018-08-09 |
| 10312444 Canada Inc. | 720 Rang Saint-rГ©gis Sud, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2017-07-07 |
| 8209359 Canada Inc. | 585 Rang Saint-rГ©gis Sud, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2012-06-04 |
| 7201214 Canada Inc. | 761, Rang St-pierre Sud, St-constant, QC J5A 2E7 | 2009-07-05 |
| Pur Passion Organic Inc. | 701 Rue St-pierre Nord, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2008-02-27 |
| Now ! Solutions-Г‰nergie Inc. | 720 Rang St-regis Sud, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2008-01-31 |
| Groupe Unitherma Inc. | 100 - 290 MontГ©e Saint-rГ©gis, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2008-01-28 |
| Unitherma Distribution Installation Inc. | 101 - 290 MontГ©e Saint-rГ©gis, Saint-constant, QC J5A 2E7 | 2008-01-28 |
| Find all corporations in postal code J5A 2E7 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| DANIELLE LECUYER | 624 ST-REGIS NORD, ST-CONSTANT QC J5A 2E7, Canada |
| City | ST-CONSTANT |
| Post Code | J5A 2E7 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3624510 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.