HOSPITALITÉ R.D. (AÉROPORT) INC. (Corporation# 3391621) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 11, 1997.
| Corporation ID | 3391621 |
| Business Number | 141992057 |
| Corporation Name |
HOSPITALITÉ R.D. (AÉROPORT) INC. R.D. HOSPITALITY (AIRPORT) INC. |
| Registered Office Address |
6600 Cote-de-liesse Boul Saint-laurent QC H4T 1E3 |
| Incorporation Date | 1997-07-11 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MICHAEL ROSENBERG | 485 OUTREMONT AVE, OUTREMONT QC H2V 3M4, Canada |
| SHLOMO DRAZIN | 5640 place Yad Mordechai, COTE SAINT-LUC QC H4W 3K3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1997-07-11 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1997-07-10 | 1997-07-11 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1997-07-11 | current | 6600 Cote-de-liesse Boul, Saint-laurent, QC H4T 1E3 |
| Name | 1997-07-11 | current | HOSPITALITÉ R.D. (AÉROPORT) INC. |
| Name | 1997-07-11 | current | R.D. HOSPITALITY (AIRPORT) INC. |
| Status | 1997-07-11 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2007-08-20 | Amendment / Modification | |
| 1997-07-11 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2007 | 2006-03-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2006 | 2006-03-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2005 | 2006-03-27 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 6600 COTE-DE-LIESSE BOUL |
| City | SAINT-LAURENT |
| Province | QC |
| Postal Code | H4T 1E3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Alexis Nihon Commerce Inc. | 6380 Cote-de-liesse Road, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1998-09-30 |
| 3415872 Canada Inc. | 6380 Cote-de-liesse, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1997-12-08 |
| Alexis Nihon Actifs Inc. | 6380 Cote De Liesse Road, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1996-12-13 |
| 3322459 Canada Inc. | 6380 Cote De Liesse, Montreal, QC H4T 1E3 | 1996-12-09 |
| 2874458 Canada Inc. | 6380 Cote De Liesse Rd, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1992-12-04 |
| Systemes D'alarme Cav-tech Inc. | 6700 Cote De Liesse, Suite 207, Ville St-laurent, QC H4T 1E3 | 1992-10-15 |
| 162847 Canada Inc. | 6500 Cote De Liesse Road, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1988-06-30 |
| Edvilu Holding Inc. | 6400 Chemin Cote De Liesse, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1986-09-02 |
| 127558 Canada Inc. | 6,600 Cote De Liesse, Montreal, QC H4T 1E3 | 1983-10-19 |
| 126457 Canada Inc. | 6650 Cote De Liesse, St-laurent, QC H4T 1E3 | 1983-09-08 |
| Find all corporations in postal code H4T1E3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MICHAEL ROSENBERG | 485 OUTREMONT AVE, OUTREMONT QC H2V 3M4, Canada |
| SHLOMO DRAZIN | 5640 place Yad Mordechai, COTE SAINT-LUC QC H4W 3K3, Canada |
| City | SAINT-LAURENT |
| Post Code | H4T1E3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| HospitalitÉ Rd Inc. | 7077 Avenue Park, Montreal, QC H3N 1X7 | 1995-09-08 |
| B & K Hospitality Inc. | 3030 Boulevard Le Carrefour, 12e Etage, Laval, QC H7T 2P5 | 1990-08-06 |
| Professional Hospitality Advisors (pha) Ltd. | 600 De La Montagne, App 504, Montreal, QC H3C 4S4 | 2007-04-19 |
| Gestion D'hospitalitÉ A.f. Inc. | 3590 St-antoine, Suite 102, Lachine, QC H8T 3K2 | 1993-04-27 |
| M3 Hospitality Investments Inc. | 2040 Boulevard Dagenais Ouest, Laval, QC H7L 5W2 | 2018-06-14 |
| Les AssociÉs En HospitalitÉ A G F Inc. | 360 Main Street, 30th Floor, Winnipeg, MB R3C 4G1 | 1986-09-17 |
| Service HospitalitÉ Qa Inc. | 7326 Ouest Sherbrooke, Bureau 102, Montreal, QC H4B 1R7 | 2007-10-24 |
| 360 Vox Hospitality Services Inc. | 1420 Sherbrooke West, Suite 201, Montreal, QC H3G 1K4 | 2015-01-21 |
| HospitalitÉ Atlific Inc. | 6550 Cote De Liesse Rd, Montreal, QC H4T 1S7 | 1996-02-29 |
| L3 Elite Hospitality Inc. | 2040 Boulevard Dagenais Ouest, Laval, QC H7L 5W2 | 2018-06-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on HOSPITALITÉ R.D. (AÉROPORT) INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.