3391337 CANADA INC. (Corporation# 3391337) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 10, 1997.
| Corporation ID | 3391337 |
| Business Number | 878391598 |
| Corporation Name | 3391337 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
110 Rue Du Chateau Apt # 2209 Gatineau (hull) QC J9A 1T4 |
| Incorporation Date | 1997-07-10 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Percy Gagnon | 110, rue du Château - 2209, Gatineau QC J9A 1T4, Canada |
| LYNNE HURTUBISE | 110 RUE DU CHATEAU, # 2209, GATINEAU QC J9A 1T4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1997-07-10 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1997-07-09 | 1997-07-10 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2002-11-25 | current | 110 Rue Du Chateau, Apt # 2209, Gatineau (hull), QC J9A 1T4 |
| Address | 1997-07-10 | 2002-11-25 | 758 Boul. Hurtubise, Gatineau, QC J8P 4G7 |
| Name | 1997-07-10 | current | 3391337 CANADA INC. |
| Status | 2002-11-26 | current | Active / Actif |
| Status | 1999-11-08 | 2002-11-26 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1997-07-10 | 1999-11-08 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1997-07-10 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2016 | 2016-07-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2015 | 2015-06-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2014 | 2014-09-03 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 110 RUE DU CHATEAU |
| City | GATINEAU (HULL) |
| Province | QC |
| Postal Code | J9A 1T4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| OpÉration Respect Canada | 110 Rue Du Chateau, Suite 1508, Gatineau, QC J9A 1T4 | 2005-05-04 |
| 11756265 Canada Inc. | 110 Rue Du Chateau, Gatineau, QC J9A 1T4 | 2019-11-25 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Aidexpress Inc. | 110, Rue Du ChГўteau, App. 2209, Gatineau, QC J9A 1T4 | 2014-04-23 |
| 8081557 Canada Inc. | 110 Rue Du ChГўteau #1006, Gatineau, QC J9A 1T4 | 2012-01-16 |
| 7685564 Canada Inc. | 1204-110, Rue Du ChГўteau, Gatineau, QC J9A 1T4 | 2010-10-26 |
| 6184642 Canada Inc. | 401 - 110, Rue Du ChГўteau, Gatineau, QC J9A 1T4 | 2004-01-21 |
| 3948331 Canada Inc. | 110 Rue De Chateau Porte, #402, Hull, QC J9A 1T4 | 2001-09-25 |
| 3440834 Canada Inc. | 1408-110 Rue Du Chateau, Gatineau, QC J9A 1T4 | 1997-12-02 |
| Consultants Vision-transition Inc. | 2308-110 Du ChГ‚teau, Gatineau, QC J9A 1T4 | 1994-12-09 |
| 3017494 Canada Limited | 903 - 110 Rue Du ChГўteau, Gatineau, QC J9A 1T4 | 1994-03-24 |
| Marc Charbonneau & Associes Inc. | 110 Chemin Du ChГ‚teau, App. 1801, Hull, QC J9A 1T4 | 1985-05-30 |
| 147391 Canada Ltee | 110 Du Chateau, #2106, Gatineau, QC J9A 1T4 | |
| Find all corporations in postal code J9A 1T4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Percy Gagnon | 110, rue du Château - 2209, Gatineau QC J9A 1T4, Canada |
| LYNNE HURTUBISE | 110 RUE DU CHATEAU, # 2209, GATINEAU QC J9A 1T4, Canada |
| City | GATINEAU (HULL) |
| Post Code | J9A 1T4 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3391337 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.