3232531 CANADA INC. (Corporation# 3232531) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 28, 1996.
| Corporation ID | 3232531 |
| Business Number | 892414749 |
| Corporation Name | 3232531 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
70 Parc Industriel C.p. 209 Beaupre QC G0A 1E0 |
| Incorporation Date | 1996-02-28 |
| Dissolution Date | 2004-07-12 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| BERNARD DUBUC | 11 DU PLATEAU, BEAUPRE QC G0A 1E0, Canada |
| HARALD BOSSECKER | 865 ROLLAND FORGET, LAVAL QC H7E 4C1, Canada |
| MICHEL GRENIER | 1265 DU BOISE, ST-FEREOL LES NEIGES QC G0A 3R0, Canada |
| FRANCOIS PLANTE | 11666 AVE ROYALE, BEAUPRE QC G0A 1E0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1996-02-28 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1996-02-27 | 1996-02-28 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1996-02-28 | current | 70 Parc Industriel, C.p. 209, Beaupre, QC G0A 1E0 |
| Name | 1996-02-28 | current | 3232531 CANADA INC. |
| Status | 2004-07-12 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2004-02-03 | 2004-07-12 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1999-06-08 | 2004-02-03 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1996-02-28 | 1999-06-08 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2004-07-12 | Dissolution | Section: 212 |
| 1996-02-28 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 1997 | 1996-12-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Surfpolitix Inc. | 70 Parc Industriel, Beaupre, QC G0A 1E0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 3467252 Canada Inc. | 153 Parc Industriel, Ville De Beaupre, QC G0A 1E0 | 1998-02-19 |
| Surfcore Inc. | 70 Du Parc Industriel, C P 209, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1995-05-23 |
| 2953498 Canada Inc. | 360 Rue Dupont, Cp C6, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1993-09-10 |
| Surfpolitix Inc. | 70 Rue Du Parc Industriel, C.p. 209, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1992-03-09 |
| Dublin, Carlo & Associes Marketing Ltee | 23 Des Outardes, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1989-08-21 |
| La Firme Du Bienfaiteur D.c. Ltee | 13 Des Bernaches, Mt Ste-anne, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1985-05-21 |
| Les Financements Primex Inc. | 11025 Boul. Ste-anne, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1983-12-16 |
| Les Consultants En Activite Physique Et Plein Air C.a.p.p.a. Inc. | 32 Arthur Cooper, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1983-03-18 |
| 176954 Canada Inc. | 1000 Rue Beaupre, Suite 6204, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1982-11-12 |
| Les Productions Tele-vacances Inc. | 24 Rue Du Plateau, Cp 550, Beaupre, QC G0A 1E0 | 1982-11-05 |
| Find all corporations in postal code G0A1E0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| BERNARD DUBUC | 11 DU PLATEAU, BEAUPRE QC G0A 1E0, Canada |
| HARALD BOSSECKER | 865 ROLLAND FORGET, LAVAL QC H7E 4C1, Canada |
| MICHEL GRENIER | 1265 DU BOISE, ST-FEREOL LES NEIGES QC G0A 3R0, Canada |
| FRANCOIS PLANTE | 11666 AVE ROYALE, BEAUPRE QC G0A 1E0, Canada |
| City | BEAUPRE |
| Post Code | G0A1E0 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3232531 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.