LES INDUSTRIES ENERGOTRONICS LTEE (Corporation# 3230805) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 22, 1996.
| Corporation ID | 3230805 |
| Business Number | 892350943 |
| Corporation Name | LES INDUSTRIES ENERGOTRONICS LTEE |
| Registered Office Address |
2405 De Celles Suite 202 Quebec QC G2C 1K7 |
| Incorporation Date | 1996-02-22 |
| Dissolution Date | 1998-06-03 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| LUCIEN HURDUC | 1885 26E RUE, SUITE 2, QUEBEC QC G1J 1J3, Canada |
| STEPHANE TURCOTTE | 6230 DES BRUMES, SUITE 106, QUEBEC QC G2C 1W9, Canada |
| MAURICE MERCIER | 1481 RUE EMERSON, SUITE 5, VAL BELAIR QC G3K 2C6, Canada |
| JOCELYN DUBE | 1084 RUE AMIRAL, VAL BELAIR QC G3K 1C3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1996-02-22 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1996-02-21 | 1996-02-22 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1996-02-22 | current | 2405 De Celles, Suite 202, Quebec, QC G2C 1K7 |
| Name | 1996-02-22 | current | LES INDUSTRIES ENERGOTRONICS LTEE |
| Status | 1998-06-03 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1998-06-01 | 1998-06-03 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1996-02-22 | 1998-06-01 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1998-06-03 | Dissolution | |
| 1996-02-22 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| DÉmÉnagement Trans-quÉbec (hull) Inc. | 2405 De Celles, Bureau 4-a, Neufchatel, QC G2C 1K7 | 1980-07-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion M2s Ltee | 2855 Rue Decelles, Quebec, QC G2C 1K7 | 1993-03-26 |
| Gestion Techno2000 Inc. | 2855 De Celles, Quebec, QC G2C 1K7 | 1981-06-17 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Alain Miclette MÉdecin Inc. | 2215, Rue De La Rive-boisée Nord, Québec, QC G2C 0A5 | 2014-12-11 |
| 9399755 Canada Inc. | 2400 De La Broussaille, QuГ©bec, QC G2C 0B3 | 2015-08-08 |
| Autopoetic Ideas Corporation | 6405 De L'aster, 403, QuГ©bec, QC G2C 0B7 | 2010-09-21 |
| 8439427 Canada Inc. | 7390, Rue De Buffalo, QuГ©bec, QC G2C 0C5 | 2013-02-18 |
| 9943625 Canada Inc. | 2300 Rue De Bilbao App.202, QuГ©bec, QC G2C 0E4 | 2017-01-30 |
| Import Raiders Inc. | 203-2450 Rue De Bilbao, QuГ©bec, QC G2C 0E4 | 2014-03-18 |
| 10776904 Canada Inc. | 209-2355, Rue De Bilbao, QuГ©bec, QC G2C 0E5 | 2018-05-10 |
| 11436708 Canada Inc. | 2350, De Bogota, QuГ©bec, QC G2C 0E8 | 2019-05-29 |
| Hypercubepuz Inc. | 205-2305 Bogota, Quebec, QC G2C 0E9 | 2013-09-10 |
| Mr. Dealzy Inc. | 2305, De Bogota, QuГ©bec, QC G2C 0E9 | 2012-02-29 |
| Find all corporations in postal code G2C | ||
| Name | Address |
|---|---|
| LUCIEN HURDUC | 1885 26E RUE, SUITE 2, QUEBEC QC G1J 1J3, Canada |
| STEPHANE TURCOTTE | 6230 DES BRUMES, SUITE 106, QUEBEC QC G2C 1W9, Canada |
| MAURICE MERCIER | 1481 RUE EMERSON, SUITE 5, VAL BELAIR QC G3K 2C6, Canada |
| JOCELYN DUBE | 1084 RUE AMIRAL, VAL BELAIR QC G3K 1C3, Canada |
| City | QUEBEC |
| Post Code | G2C1K7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Industries M.j.g. Ltee | 6600 Decarie Boulevard, Suite 210, Montreal, QC H3X 2K4 | 1974-01-28 |
| Industries Tcx Ltee | 9310 Boulevard Parkway, Ville D'anjou, QC H2J 1N7 | 1977-11-29 |
| Les Industries Jam Ltee | 21000 Trans-canada Highway, Baie D'urfe, QC H9X 4B7 | 1973-05-24 |
| K.t.h. Industries De Vetements De Sports Ltee | 4937 Levy, St. Laurent, QC H4R 2N9 | 1978-03-10 |
| P.g.h. Industries Limited | 210 Glen Morris Road East, St-george, ON N0E 1N0 | 1965-09-01 |
| Les Industries "i. Molloy" Industries Ltee | 10475 Bellevois, Montreal-nord, QC H1H 3C5 | 1987-01-27 |
| Les Industries Fap Cie Ltee | 336 Natasha Place, Dollard Des Ormeaux, QC H7B 1C9 | 1976-09-03 |
| Les Industries Kdi Ltee | Place Victoria, Suite 3504, Montreal 115, QC | 1969-03-07 |
| Les Industries Jo-ad Ltee | 76 Hymus Boulevard, Pointe Claire, QC H9R 1E3 | 1965-08-16 |
| Sun Pro Industries Ltd. | 2285 Rue Papineau, Suite 315, Montreal, QC H2K 4J5 | 1989-10-10 |
Please comment or provide details below to improve the information on LES INDUSTRIES ENERGOTRONICS LTEE.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.