3230104 CANADA INC. (Corporation# 3230104) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 21, 1996.
| Corporation ID | 3230104 |
| Business Number | 892359340 |
| Corporation Name | 3230104 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
176 Des Emeraudes Boischatel QC G0A 1H0 |
| Incorporation Date | 1996-02-21 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| HUGUES BAILLARGEON | 176 DES EMERAUDES, BOISCHATEL QC G0A 1H0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1996-02-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1996-02-20 | 1996-02-21 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1996-02-21 | current | 176 Des Emeraudes, Boischatel, QC G0A 1H0 |
| Name | 1996-02-21 | current | 3230104 CANADA INC. |
| Status | 1996-02-21 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1996-02-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2019-12-06 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-12-11 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-09-19 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 176 DES EMERAUDES |
| City | BOISCHATEL |
| Province | QC |
| Postal Code | G0A 1H0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Industrie Internationale De L'eau Et De L'environnement (i.i.e.e.e.) LtГ©e | 211 Rue Des Dollines, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1998-02-20 |
| Relief Bag Inc. | 3 Chemin Des Mas, Suite 112, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1996-03-26 |
| Gestion Gauthier Tanguay Inc. | 113 Gravel, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1986-07-11 |
| Distributeurs Emotion Carina Inc. | Cp 160, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1985-01-10 |
| Vitraux-chau Inc. | 110 Calixta-laberge, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1983-12-14 |
| Jinny V. Fashions Ltd. | P.o.box 194, Cornwall, PE G0A 1H0 | 1983-03-15 |
| Les Articles Publicitaires Promo Club Inc. | 121 Calixta Laberge, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1981-12-30 |
| Nayabec Inc. | 9 Rue Des Calcaires, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1981-09-03 |
| Onix Hardware Ltd. | 244 Rue Des Dolines, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1981-08-18 |
| Cailloux Valcourt Ltee | 201 Place Philippe-richard, Boischatel, QC G0A 1H0 | 1981-03-20 |
| Find all corporations in postal code G0A1H0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| HUGUES BAILLARGEON | 176 DES EMERAUDES, BOISCHATEL QC G0A 1H0, Canada |
| City | BOISCHATEL |
| Post Code | G0A1H0 |
Please comment or provide details below to improve the information on 3230104 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.